Jak se vyrovnat se ztrátou: Ztrátový obchod neznamená konec

26. březen 2014

Největším problémem mnoha traderů je ztráta. Trading není jen o dovednostech, ale i o psychickém zvládnutí ztráty. Dnes si ukážeme, jak se ztrátou žít, jak se s ní vyrovnat. Bez akceptování ztráty nelze dlouhodobě obchodovat. Jak na to.

Bez ztráty to nejde

Ztráty k tradingu patří. I ten nejlepší trader příjme ztrátu a pokračuje v obchodování, jak to dělá? Není na tom nic extra těžkého, problémem je naše „nastavení“. Téměř všichni si spojujeme ztrátu s něčím negativním. Když se někoho zeptáte, jak dopadl jeho poslední obchod (nyní myšleno v jiném odvětví, mimo obchodování) a on vám řekne, prodělal jsem, budete si o ně myslet, že neumí svůj business dělat dobře a podobně. To stejné si lidé vztahují k tradingu, ale zde jde o úplně jinou záležitost.

Podnikání bez investic

Ztráty jsou v tradingu vlastně investicí do budoucnosti. Jedná se o zkušenosti, ze kterých se nejlépe ponaučíte, a pokud si z nich něco vezmete, v budoucnu se vám to vrátí. Je to stejné, jako když začínáte podnikat. Na začátku musíte koupit stroje a další a to většinou na úvěr, jste ve ztrátě a teprve následně vyděláváte.

Podnikat bez investic je téměř nemožné a zde se jedná o ztráty, které jsou pro obchodování nezbytné. Pokud tedy proděláte, nic se neděje, můžete se uklidnit, že se jedná o investici, jenž se vrátí.

Na tradingu je nejdůležitější dodržování money managementu. Pokud dodržujete money management a máte dobrou obchodní strategii, v tradingu setrváte. I kdyby obchodní strategie nebyla nejlepší, tak na to s money managementem včas přijdete a upravíte ji. I prodělek je obchod a je potřeba s nim počítat. Od každého nově otevřeného obchodu očekávejte ztrátu na úrovni stop-lossu, nebudete tolik zklamáni. Jen zkušenosti vám pomohou přistupovat ke ztrátě s ledovým klidem. Pokud jste skutečně nervózní a máte s tím velké problémy, začněte s obchodováním malých objemů, kde proděláte jen pár desítek až stovek korun.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se vyrovnat se ztrátou: Ztrátový obchod neznamená konec

Jak se vyrovnat se ztrátou: Ztrátový obchod neznamená konec

Největším problémem mnoha traderů je ztráta. Trading není jen o dovednostech, ale i o psychickém zvládnutí ztráty. Dnes si ukážeme, jak se ztrátou žít, jak se s ní vyrovnat. Bez akceptování ztráty nelze dlouhodobě obchodovat. Jak na to. Bez ztráty to nejde

Metatrader: Nejrozšířenější neznamená nejlepší

Metatrader: Nejrozšířenější neznamená nejlepší

Metatrader je nejrozšířenější obchodní platformou. Je jednoduchý, relativně rychlý a celkově uživatelsky příjemný. Má navíc i verze pro mobilní platformy a na první pohled se tak není čemu divit, že je nejvyhledávanější. Ovšem rozhodně není nejlepší. Podívejte se, proč?


Zlato: Konec bubliny na zlatě?

Zlato: Konec bubliny na zlatě?

Zlato je především v poslední době velmi vyhledávanou komoditou. I málo zkušení investoři nakupují investiční zlato ve fyzické nebo imaginární, burzovní podobě. Ovšem zlato se poprvé v roce 2013 dostalo pod 1 600 dolarů za unci a ztrácí půdu pod nohama.

Zlato opět na minimech: Konec zlaté éry?

Zlato opět na minimech: Konec zlaté éry?

Od zlata se očekává konstantní růst. Zlaté rezervy by měly chránit úspory a být bezpečným přístavem. V posledních měsících je tomu právě naopak a zlato si opět šahá na minima, tentokrát na čtyřměsíční. Jaký je předpokládaný vývoj?