Zlato opět na minimech: Konec zlaté éry?

23. listopad 2013

Od zlata se očekává konstantní růst. Zlaté rezervy by měly chránit úspory a být bezpečným přístavem. V posledních měsících je tomu právě naopak a zlato si opět šahá na minima, tentokrát na čtyřměsíční. Jaký je předpokládaný vývoj?
Zlato opět na minimech: Konec zlaté éry?Zlato opět na minimech: Konec zlaté éry?

Cena zlata
Zlato: pokles nebo růst?

Cena zlata

Mnozí obchodníci si pamatují časy, kdy experti očekávali cenu zlata až nad 2 000 dolarů za trojskou unci a výhled byl velmi optimistický. Cena zlata skutečně rostla, ale ještě rychleji klesala. Vystřízlivění z přehnané optimistu zaskočilo téměř každého obchodníka.

Současná cena zlata se pohybuje kolem 1 250 dolarů za trojskou unci. Na tuto cenu se dostalo zlato po celkem čtyřech měsících a jedná se tedy o čtyřměsíční minimum. Minimálně krátkodobě můžeme očekávat růst, ovšem pro lepší predikci je vhodné počkat na signál vývoje.

Zlato: pokles nebo růst?

V současné době se pohybujeme na již zmíněném čtyřměsíčním minimu. Na těchto hodnotách často dochází k výrazným pohybům. Možnosti jsou samozřejmě pouze dvě, korekce, tedy růst nebo pokračování v oslabování zlata.

V současné době je nejrozumnější počkat na prvotní signál. Pokud by zlato kleslo pod 1 236 dolarů za jednu trojskou unci, můžeme pokračovat s dalším oslabováním. Naopak při růstu nad 1 251 dolarů za trojskou unci můžeme očekávat posílení zlata.

Hodnoty jsou vypočítány na základě supportů a resistencí. Sami si je na grafu můžete ověřit. Horní hranici 1 251 jsme určili pomocí obchodní strategie 1-2-3 gap, kdy 1 251 dolarů znamená vstup do dlouhé pozice – nákup s očekávanou cenou 1 269 dolarů za trojskou unci.

I přes tyto výkyvy platí, že zlato je stále považováno za dobrou investici v dlouhodobém horizontu (5 a více let). Pokud chcete do zlata investovat dlouhodobě, můžete zvolit i fyzické zlaté slitky.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Zlato opět na minimech: Konec zlaté éry?

Zlato opět na minimech: Konec zlaté éry?

Od zlata se očekává konstantní růst. Zlaté rezervy by měly chránit úspory a být bezpečným přístavem. V posledních měsících je tomu právě naopak a zlato si opět šahá na minima, tentokrát na čtyřměsíční. Jaký je předpokládaný vývoj?

Výprodej na zlatě: Zlato na dvouročních minimech

Výprodej na zlatě: Zlato na dvouročních minimech

Ani bezpečné přístavy se občas neubrání masivnímu výprodeji. Přesně to se v uplynulých dnech stalo a do určité míry stále děje na zlatě, stříbře, případně dalších komoditách.


Zlato: Konec bubliny na zlatě?

Zlato: Konec bubliny na zlatě?

Zlato je především v poslední době velmi vyhledávanou komoditou. I málo zkušení investoři nakupují investiční zlato ve fyzické nebo imaginární, burzovní podobě. Ovšem zlato se poprvé v roce 2013 dostalo pod 1 600 dolarů za unci a ztrácí půdu pod nohama.

Zlato a EURUSD na minimech, jen posiluje

Zlato a EURUSD na minimech, jen posiluje

Víte, co v současné době hýbe trhy? Jaké instrumenty se často obchodují a kde lze snadno o peníze přijít nebo je vydělat? Dáme vám pár tipů. Podívejte se na naše zhodnocení a výhled, který nám v roce 2014 vychází s velmi slušnou pravděpodobností.