Fundamenty ovlivňující trh: Co v současné době hýbe trhem

18. duben 2013

Současná situace je na trzích především pro začínající tradery obtížná. Ukážeme vám, které fundamenty v současné době hýbou trhem a co sledovat. Nenechte se překvapit cenovými šoky, jenž některé instrumenty provází.
Fundamenty ovlivňující trh: Co v současné době hýbe trhemFundamenty ovlivňující trh: Co v současné době hýbe trhem

Evropa

V Evropě v současné době (18. 4. 2013) máme dva hlavní tahouny. Velmi sledovaná je Velká Británie. Po včerejším zasedání centrální banky a zveřejnění nezaměstnanosti je trh stále velmi nervózní a libra pokračuje v oslabování.

Ve Velké Británii je v očekávání zvýšení kvantitativního uvolňování. Pro něj jsou v současné době jen 3 členové ze devíti. Tento fakt investory natolik zklamal, že libra nadále oslabuje. Jak jsme se již včera zmínili, pro další vývoj bude rozhodující vývoj HDP. Ten se zveřejní příští čtvrtek 25. 4. 2013 (například na forexfactory.com).

K Velké Británii se přidává i Německo. Šéf Bundesbanky je pro další snížení úrokových sazeb. To samozřejmě vypovídá o pomalém vývoji ekonomiky a dalších injekcí podpory.

Amerika

Horší fundamentální data z Ameriky se projevily hned na několika akciích. Co se týká samotného dolaru, oporou mu je FED, který pokračuje v kvantitativním uvolňování a na současné výkyvy žádnou změnou nereaguje. Tím také pomáhá k uklidnění dolaru a dává mu příležitost k mírnému růstu.

U Ameriky je důležité každé zasedání FEDu a informace ohledně kvantitativního uvolňování.

VIX

Jedná se o indikátor ochoty investovat do rizikových aktiv. VIX se dostal zpět nad 16 bodů, americký akciový index SP500 se ovšem nadále drží. Na trhy se vrátila mírná nervozita.

Emisní povolenky

Uměle vytvořený nástroj, který si společnosti kupují, aby mohli legálně znečišovat prostředí se potýká s problémy. Cena se má pohybovat mezi 0 a 100. V současné době se nacházíme na 2,7 eura za tunu CO2, což je velmi směšná cena. I přesto hrozí pokles až k eurocentům. Uměle vytvořený program naráží na nedostatky a je nutné omezit počet emisních povolenek.

Jak obchodovat?

V současné době pozorujeme na trzích velkou volatilitu. To znamená časté a velké výkyvy cen. Velmi snadno můžete hodně vydělat i prodělat. Pokud otevřete obchod, ihned zadejte stop loss a případně i take profit, otevřený obchod vám doporučuji co nejvíce sledovat.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Fundamenty ovlivňující trh: Co v současné době hýbe trhem

Fundamenty ovlivňující trh: Co v současné době hýbe trhem

Současná situace je na trzích především pro začínající tradery obtížná. Ukážeme vám, které fundamenty v současné době hýbou trhem a co sledovat. Nenechte se překvapit cenovými šoky, jenž některé instrumenty provází.

Aktuální fundamentální zprávy: Co hýbe trhem?

Aktuální fundamentální zprávy: Co hýbe trhem?

Na trzích můžeme pozorovat nervozitu. Nevíte, proč vám nevychází technická analýza a dostáváte velké množství falešných signálů? V tom případě se zaměřte i na fundamenty. Obzvláště dnešní minutes, projev Bernankeho s trhy zahýbe.


Egyptský převrat a portugalská nervozita hýbou trhem: Fundamenty číslo jedna

Egyptský převrat a portugalská nervozita hýbou trhem: Fundamenty číslo jedna

Další důkaz, že bez sledování fundamentů to prostě nejde. I sebelepší technický signál může překazit (egyptský) převrat, vyhlášení centrální banky a mnohé další. Na co si dát nyní pozor.

Úrokové sazby v Austrálii změněny: Fundamenty opět ovlivňují trh

Úrokové sazby v Austrálii změněny: Fundamenty opět ovlivňují trh

Obchodování podle fundamentální analýzy je nejsnadnější na úrokových sazbách. Využít příležitosti by měli i techničtí obchodníci. Nic jednoduššího z fundamentální analýzy nenajdete.