Úrokové sazby v Austrálii změněny: Fundamenty opět ovlivňují trh

7. květen 2013

Obchodování podle fundamentální analýzy je nejsnadnější na úrokových sazbách. Využít příležitosti by měli i techničtí obchodníci. Nic jednoduššího z fundamentální analýzy nenajdete.
Úrokové sazby v Austrálii změněny: Fundamenty opět ovlivňují trhÚrokové sazby v Austrálii změněny: Fundamenty opět ovlivňují trh

Úroková sazba v Austrálii

Australská centrální banka se rozhodla snížit sazbu na 2,75 %, tedy o čtvrt procentního bodu. Australský dolar reagoval oslabením a to na všech měnových párech. Snížení úrokové sazby znamená zpomalování ekonomiky a snaha podpory. Je to jasný signál, že se něco děje a investoři by měli být opatrnější. Důsledek na forexu je jednoznačný, měna po snížení úrokové sazby oslabí.

Proč obchodovat úrokové sazby?

Jak již bylo zmíněno, jedná se o jednoznačný signál. Zde téměř neexistuje dvojí výklad. Pokud obchodujete na výsledky HDP, nevíte, co přesně ovlivnilo změnu HDP, nejednalo o umělou změnu? Oproti tomu úrokové sazby jsou jasné, snížení znamená zhoršení ekonomické situace, snaha o podporu a naopak.

Načasování změny úrokové sazby

Ne vždy lze změnu úrokové sazby očekávat. Pokud kvůli úrokovým sazbám centrální banka zasedává, změnu lze očekávat a připravit se na ni. V dnes zmíněném australském dolaru jsme tento pohyb nečekali. Australská centrální banka uskutečnila nečekaný krok a tradeři museli náhle reagovat.

Neočekávaná změna úrokových sazeb je velkým riskem pro všechny otevřené obchody. Právě z těchto důvodů je potřeba sledovat fundamenty a především zadávat stop lossy.

EUR/USD pod 1,31

Mario Draghi včera poslal EUR/USD zpět pod 1,31. Zasedání ECB umožnilo další uvolnění měnové politiky a to kdykoliv, pokud dojde k dalšímu zhoršení ekonomické situace v EU.

Pro dnešní den neočekáváme významné fundamentální zprávy. Mimo EUR a AUD můžeme očekávat klid a obchodování dle technické analýzy.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Úrokové sazby v Austrálii změněny: Fundamenty opět ovlivňují trh

Úrokové sazby v Austrálii změněny: Fundamenty opět ovlivňují trh

Obchodování podle fundamentální analýzy je nejsnadnější na úrokových sazbách. Využít příležitosti by měli i techničtí obchodníci. Nic jednoduššího z fundamentální analýzy nenajdete.

Fed zvýšil úrokové sazby: peníze budou dražší

Fed zvýšil úrokové sazby: peníze budou dražší

Téměř deset let pamatujeme u Fedu pouze snižování úrokových sazeb. Peníze tak byly stále levnější. Cílem byla podpora investic a spotřeby. Nyní se ale karta obrací a novodobí obchodníci a makléři sledují, co se děje, když úrokové sazby rostou.


Fundamentální analýza: Když zprávy ovlivňují trading

Fundamentální analýza: Když zprávy ovlivňují trading

Fundamentální analýza je hlavním obchodním nástrojem mnoha traderů. Její interpretace ovšem nemusí být jasná. Z pohledu ekonoma mohou i dobré zprávy znamenat propad. Jak se ve fundamentální analýze vyznat?

Egyptský převrat a portugalská nervozita hýbou trhem: Fundamenty číslo jedna

Egyptský převrat a portugalská nervozita hýbou trhem: Fundamenty číslo jedna

Další důkaz, že bez sledování fundamentů to prostě nejde. I sebelepší technický signál může překazit (egyptský) převrat, vyhlášení centrální banky a mnohé další. Na co si dát nyní pozor.