Trading: Stop loss a Take Profit

8. březen 2013

Trading je náročný na psychiku. Koukat se na obchod ve ztrátě není nic příjemného. I přesto vás můžeme ujistit, že i tuto nepříjemnost lze brát s naprostým klidem.
Trading: Stop loss a Take ProfitTrading: Stop loss a Take Profit

Stop Loss - SL

Základem je nastavení stop lossu. Jedná se o jeden z nejdůležitějších prvků každého obchodu. Ihned po realizaci, případně s realizací zadávejte hodnotu stop lossu.

Jedná se o částku, na které se obchod automaticky uzavře a to i v případě, kdy máte vypnutý počítač. Stop loss slouží jako ochrana pro případ, kdy jde trh proti vám.

Stop loss se zadává dle supportů, resistancí a samozřejmě dle money managementu. Pokud dojde k realizaci na stop lossu, obchod je uzavřen v záporných číslech. Realizujete ztrátu, ovšem únosnou ztrátu (do dvou procent obchodního účtu).

Ztráta uskutečněná stop lossem by vás neměla trápit. Trading není jen o profitech, ale i o ztrátách a řízené ztráty v určitém množství jsou naprosto normální záležitostí.

Take Profit - TP

Jedná se o opak stop lossu. Tedy o částku, na které se obchod uzavře, ovšem tentokrát v zisku. Opět se jedná o velmi užitečný nástroj, jenž je vhodné zadávat při otevření obchodu.

Se stop lossem i s take profitem lze během otevřeného obchodu hýbat a zřejmě to také uděláte. Dostane-li se váš obchod do zisku, standardně se posouvá stop loss na hranici otevření obchodu. V takovém případě by měl obchod skončit nejhůře na nule.

Při správném vyhodnocení a vstoupení do rozjetého trendu je vhodné posouvat i take profit, případně ho na krátkou dobu odstranit. Pokud chcete obchodovat bez take profitu a stop lossu, musíte všechny otevřené pozice bedlivě sledovat.

I přesto je vhodné stop loss nastavit, protože ukončit obchod ve ztrátě není pro některé začínající tradery jednoduché (doufají, že se trh otočí, doufají tak dlouho, až jim trade vymaže účet).

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Trading: Stop loss a Take Profit

Trading: Stop loss a Take Profit

Trading je náročný na psychiku. Koukat se na obchod ve ztrátě není nic příjemného. I přesto vás můžeme ujistit, že i tuto nepříjemnost lze brát s naprostým klidem.

USD/JPY: Špatná obchodní strategie nebo malý stop loss? Vývoj reálného obchodu

USD/JPY: Špatná obchodní strategie nebo malý stop loss? Vývoj reálného obchodu

Minulý týden jsme vás informovali o obchodní příležitosti na měnovém páru USD/JPY. Pojďte se podívat, jak se obchodní příkaz vyvíjí, případně jak skončil. Jaký jsme realizovali zisk nebo ztrátu. Tento příkaz jsem osobně obchodoval i na reálném účtu.


Řízení pozice: Jak používat trailing stop

Řízení pozice: Jak používat trailing stop

Máte profitabilní obchodní strategii, ale chtěli byste zvýšit její úspěšnost? V tom případě vyzkoušejte řízení pozice. Reálně můžete přidat kolem 10 procent úspěšnosti navíc. Posuňte vaši obchodní strategii.

Index PX spadl o 2,4 % za pár vteřin: Chyba nebo výběr stop lossů?

Index PX spadl o 2,4 % za pár vteřin: Chyba nebo výběr stop lossů?

Index PX je oficiálním indexem Burzy cenných papírů Praha. Podobně jako například SP 500 vychází z akcií největších společností v ČR. Jedná se o ČEZ, Komerční banku, Unipetrol, AAA Auto, Philip Morris ČR, Telefónica O2 a další. Index vychází z cen výše zmíněných společností, jejich vývoj se promítne…