Zlato: Konec bubliny na zlatě?

20. únor 2013

Zlato je především  v poslední době velmi vyhledávanou komoditou. I málo zkušení investoři nakupují investiční zlato ve fyzické nebo imaginární, burzovní podobě. Ovšem zlato se poprvé v roce 2013 dostalo pod 1 600 dolarů za unci a ztrácí půdu pod nohama. Mnoho zahraničních webů a analytiků vidí v propadu ceny zlata významný úkaz, který startuje klesající trend na tomto drahém kovu. Ovšem je nutné si uvědomit, že cena zlata roste již po staletí, především za poslední léta a drobná korekce je tedy naprosto běžná a troufnu si říci, že i očekávaná. Ztráta 100 dolarů na jedné unci zlata od začátku roku není pro spekulaci na růst příjemná, ale rozhodně bych ji neřadil do katastrofických scénářů.
Zlato: Konec bubliny na zlatě?Zlato: Konec bubliny na zlatě?

Kdy zlato prodávat

Spekulovat na pád zlata lze až po prolomení ceny 1520 za jednu trojskou unci. Pokud by byl tento důležitý support prolomen, cena zlata se může skutečně výrazněji propadnout.

Kdy zlato koupit

Zlato je vhodné k nákupu po odrazu od výše zmíněné hranice. Pokud cena dojde na 1525 a odrazí se zpět na 1530, je to signál k nákupu a minimálně ke zpomalení propadu, čehož můžete využít ve svůj prospěch. Zlato se stává ještě více atraktivní, než kdy jindy. Zlato se vyplatí sledovat, pokud se dostane na 1525 dolarů za unci, vytvoří příležitost k nákupu nebo k prodeji.

Zlato - graf ceny
Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Zlato: Konec bubliny na zlatě?

Zlato: Konec bubliny na zlatě?

Zlato je především v poslední době velmi vyhledávanou komoditou. I málo zkušení investoři nakupují investiční zlato ve fyzické nebo imaginární, burzovní podobě. Ovšem zlato se poprvé v roce 2013 dostalo pod 1 600 dolarů za unci a ztrácí půdu pod nohama.

Zlato opět na minimech: Konec zlaté éry?

Zlato opět na minimech: Konec zlaté éry?

Od zlata se očekává konstantní růst. Zlaté rezervy by měly chránit úspory a být bezpečným přístavem. V posledních měsících je tomu právě naopak a zlato si opět šahá na minima, tentokrát na čtyřměsíční. Jaký je předpokládaný vývoj?


Výprodej na zlatě: Zlato na dvouročních minimech

Výprodej na zlatě: Zlato na dvouročních minimech

Ani bezpečné přístavy se občas neubrání masivnímu výprodeji. Přesně to se v uplynulých dnech stalo a do určité míry stále děje na zlatě, stříbře, případně dalších komoditách.

Silný dolar, minima na zlatě, ropě i na EUR/USD: Co obchodovat?

Silný dolar, minima na zlatě, ropě i na EUR/USD: Co obchodovat?

Situace na trzích reaguje na fundamentální zprávy. Souhrn několika silných fundamentů pocítil především dolar. S ním je spojeno i zlato a ropa. Co nyní obchodovat?