Silný dolar, minima na zlatě, ropě i na EUR/USD: Co obchodovat?

26. červen 2013

Situace na trzích reaguje na fundamentální zprávy. Souhrn několika silných fundamentů pocítil především dolar. S ním je spojeno i zlato a ropa. Co nyní obchodovat?
Silný dolar, minima na zlatě, ropě i na EUR/USD: Co obchodovat?Silný dolar, minima na zlatě, ropě i na EUR/USD: Co obchodovat?

Dolar

Z Ameriky k nám přicházejí velmi dobrá data. Dolar je vůči euru nejsilnější za poslední tři týdny. To se samozřejmě promítne i do komodit vyjádřených v dolarech. Zmíněné zlato i ropa na tuto situaci musí zareagovat.

Zlato tvoří nová minima

Kdybyste před rokem prodávali zlato za 1 600 dolarů za unci, nestíhali byste vykrýt poptávku. Ovšem dnes? Cena zlata dnes vytvořila další tříleté minimum, zastavila se až na ceně 1 221 dolarů za unci. Silný dolar pouze upevnil klesající trend. Takový výplach na zlatě jsme ještě neviděli. Každopádně z dlouhodobého hlediska je zlato stále zajímavé.

Ropa

Podobně jako zlato i ropa se udává v dolarech. V průběhu dne se ropa zastavila až na ceně 100 dolarů za barel. I když z posledních dnů nezaznamenáváme hlubší propady, ještě před týdnem se obchodovalo nad 106 dolary za barel.

Co obchodovat?

Do rizika a volatilních instrumentů bych se nepouštěl. Zvolil bych například break out strategii, kterou jsme vám představovali na začátku měsíce. Navíc se tím vyhnete i dolaru.

Pozor byste si měli dát především na fundamenty, které neustále sledujte. Nezapomínejte nastavovat stop loss a nebojte se ztrátových obchodů, uzavírejte obchody i ve ztrátě, když je to v souladu s vaším plánem. Obchodní plán a ztráty s ním spojené je potřeba dodržovat, nikdy je nesmíte překročit.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Silný dolar, minima na zlatě, ropě i na EUR/USD: Co obchodovat?

Silný dolar, minima na zlatě, ropě i na EUR/USD: Co obchodovat?

Situace na trzích reaguje na fundamentální zprávy. Souhrn několika silných fundamentů pocítil především dolar. S ním je spojeno i zlato a ropa. Co nyní obchodovat?

Dolar oslabuje, zlato roste: Kvantitativní uvolňování pokračuje

Dolar oslabuje, zlato roste: Kvantitativní uvolňování pokračuje

V tomto týdnu vystoupil Bernanke a promluvil o budoucnosti americké ekonomiky. Očekávané utažení kvantitativního uvolňování se nečeká a předpoklady se do trhu zanesly zbytečně. Kvantitativní uvolňování pokračuje ve stávající míře, dolar oslabuje a ovlivňuje navázané instrumenty.


Výprodej na zlatě: Zlato na dvouročních minimech

Výprodej na zlatě: Zlato na dvouročních minimech

Ani bezpečné přístavy se občas neubrání masivnímu výprodeji. Přesně to se v uplynulých dnech stalo a do určité míry stále děje na zlatě, stříbře, případně dalších komoditách.

Zlato opět na minimech: Konec zlaté éry?

Zlato opět na minimech: Konec zlaté éry?

Od zlata se očekává konstantní růst. Zlaté rezervy by měly chránit úspory a být bezpečným přístavem. V posledních měsících je tomu právě naopak a zlato si opět šahá na minima, tentokrát na čtyřměsíční. Jaký je předpokládaný vývoj?