Výprodej na zlatě: Zlato na dvouročních minimech

16. duben 2013

Ani bezpečné přístavy se občas neubrání masivnímu výprodeji. Přesně to se v uplynulých dnech stalo a do určité míry stále děje na zlatě, stříbře, případně dalších komoditách.
Výprodej na zlatě: Zlato na dvouročních minimechVýprodej na zlatě: Zlato na dvouročních minimech

Již od pátka 12. dubna jsme zaznamenali prolomení všech důležitých supportů (na zlatě), o kterých jsme vás informovali. Pokud jste nás poslechli a na hranici 1 520 umístili příkaz, případně zadali sell, jste v balíku. V pondělí, v úterý a do určité míry i dnes výprodej pokračoval, zlato se dostalo až na dvouletá minima.

Proč zlato oslabilo?

Důvodů bylo hned několik. Nízká averze k riziku a růst cen akcií podporoval investory k přesunu peněz do rizikovějších aktiv. Investic do zlata ubývalo a kde je nízká poptávka, tam se snižuje cena.

Druhou možností je kontroverzní bublina, o které bychom mohli velmi dlouho diskutovat. Ovšem mnoho traderů tvrdilo, že cena zlata je nad reálnou cenou a tudíž musí výrazně oslabit. To se také stalo.

Obchod

Okomentovat dění na trhu zpětně je relativně snadné. Ovšem o možnostech investování a příkazu sell na zlatě, jsme vás informovali předem. Pokud jste situaci sledovali (případně si ji můžete zpětně najít), supporty krátkodobě fungovaly. Trh na nich zpomaloval a krátkodobě bylo možné obchodovat. I při takto silném trendu trh na support zareaguje a vy si můžete jít pro relativně jistý zisk.

Trend na zlatě se natolik rozjel, že ho žádný support nezastavil. Na hranici 1 520, již nebylo o čem přemýšlet a příkaz sell, jenž jsme avizovali předem byl jedinou možností.

Kolik jste mohli vydělat?

Na obyčejném mikro účtu s částkou 500 dolarů jste mohli zadat sell 0,01 lotu na zlato na 1 520. Trh byl natolik rozjetý, že byste téměř okamžitě byly v zisku. Pokud byste vydrželi až k nejnižším cenám, mohli jste vydělat i na takto malém účtu 200 dolarů a to při zachování money managementu.

Při obchodu na plnou pozici – 1 lot, by zisk činil 20 000 dolarů. Ovšem nepředpokládáme, že byste tak dlouho čekali a obchod uzavřeli v nejvýhodnější dobu. Reálnější jsou zisky 100 – 150 dolarů na 0,01 lotu, respektive 10 000 – 15 000 dolarů na jeden lot a to za pouhé dva obchodní dny.

Takový pohyb (obchod) je samozřejmě ojedinělý a troufnu si říci, že se děje jednou za rok.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Výprodej na zlatě: Zlato na dvouročních minimech

Výprodej na zlatě: Zlato na dvouročních minimech

Ani bezpečné přístavy se občas neubrání masivnímu výprodeji. Přesně to se v uplynulých dnech stalo a do určité míry stále děje na zlatě, stříbře, případně dalších komoditách.

Zlato opět na minimech: Konec zlaté éry?

Zlato opět na minimech: Konec zlaté éry?

Od zlata se očekává konstantní růst. Zlaté rezervy by měly chránit úspory a být bezpečným přístavem. V posledních měsících je tomu právě naopak a zlato si opět šahá na minima, tentokrát na čtyřměsíční. Jaký je předpokládaný vývoj?


Zlato a EURUSD na minimech, jen posiluje

Zlato a EURUSD na minimech, jen posiluje

Víte, co v současné době hýbe trhy? Jaké instrumenty se často obchodují a kde lze snadno o peníze přijít nebo je vydělat? Dáme vám pár tipů. Podívejte se na naše zhodnocení a výhled, který nám v roce 2014 vychází s velmi slušnou pravděpodobností.

Zlato: Konec bubliny na zlatě?

Zlato: Konec bubliny na zlatě?

Zlato je především v poslední době velmi vyhledávanou komoditou. I málo zkušení investoři nakupují investiční zlato ve fyzické nebo imaginární, burzovní podobě. Ovšem zlato se poprvé v roce 2013 dostalo pod 1 600 dolarů za unci a ztrácí půdu pod nohama.