Cena zlata opět padá: Bezpečný přístav v ohrožení, nakoupit nebo prodat?

18. květen 2013

Cena zlata je velmi sledovanou komoditou. Ostatně se jedná o jeden z ekonomických ukazatelů, který odráží důvěru investorů. Bude propad na zlatě pokračovat? Vyplatí se investovat do zlata a to třeba i ve fyzické podobě?
Cena zlata opět padá: Bezpečný přístav v ohrožení, nakoupit nebo prodat?Cena zlata opět padá: Bezpečný přístav v ohrožení, nakoupit nebo prodat?

Zlato v posledních letech těžilo především z ekonomické krize. Investice do akcií, forexu, ale i jiných komodit byla nebezpečnější. Zlato se považovalo a stále považuje za držitele hodnoty s pozvolný růstem v dlouhodobém hledisku. Investoři zlatu věřili a predikce hovořily i o ceně nad 2 000 USD za jednu trojskou unci (31 gramů).

Aktuální cena zlata

Současná zavírací cena je jednou z nejnižších od roku 2012. Konkurovat může pouze silný propad z 16. 4. 2013. Cena zlata se dostala až na 1320 dolarů za unci. Současná zavírací cena na víkend se usadila na 1355 - 1360 dolarů za unci (cena se může u jednotlivých brokerů – i na jiných platformách u jednoho brokera).

Koupit nebo prodat zlato

V současné době zde máme dva významné supporty. První na ceně 1335 dolarů za unci a druhý na 1321 dolarů za unci. Pokud by se podařilo tyto supporty prolomit, můžeme očekávat další propad o pár desítek dolarů.

Zlato je z dlouhodobého hlediska i nadále velmi atraktivní. Osobně očekávám na základě fundamentální analýzy a ochotě investovat do rizika stagnaci, případně další propad. Z dlouhodobého hlediska na základě dlouholetých hodnot zlatu věřím. Pokud máte volné finance a u žádného brokera neobchodujete, případně chcete něco fyzického, část svých úspor můžete vložit do zlata. Sloužit může k diverzifikaci portfolia.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Cena zlata opět padá: Bezpečný přístav v ohrožení, nakoupit nebo prodat?

Cena zlata opět padá: Bezpečný přístav v ohrožení, nakoupit nebo prodat?

Cena zlata je velmi sledovanou komoditou. Ostatně se jedná o jeden z ekonomických ukazatelů, který odráží důvěru investorů. Bude propad na zlatě pokračovat? Vyplatí se investovat do zlata a to třeba i ve fyzické podobě?

Komodity: Bezpečný přístav nebo zmanipulovaná produkce

Komodity: Bezpečný přístav nebo zmanipulovaná produkce

Obchodování komodit rozhodně patří na burzu. Jedná se o jeden z trhů, který nabízí velké výdělky i při malých pohybech. Komodity jsou velmi lukrativní, ovšem jedná se o dvousečnou zbraň. Co byste měli vědět.


Opět přijdou zlaté časy: vhodný čas ke koupi zlata?

Opět přijdou zlaté časy: vhodný čas ke koupi zlata?

Zlato je považováno za bezpečný přístav. Investoři se k němu uchylují vždy, když je „nejhůř“. Ostatně to jsme již několikrát mohli na ceně zlata zpozorovat. Po mohutném propadu ceny zlata ale mnozí investoři začali váhat. Přichází opět zlaté časy a vyplatí se naplnit trezory?

Dieselgate a akcie Volkswagenu: koupit nebo prodat?

Dieselgate a akcie Volkswagenu: koupit nebo prodat?

Asi nikdo nepřehlédl současnou kauzu koncernu Volkswagen. I když na samotné vozy nemá dieselgate žádný dopad a ve skutečnosti nijak neovlivňuje běžné chování automobilu, pro Volkswagen to bude drahý špás. Pokuty regulatorních úřadů a také hromadné žaloby v USA vyjdou celý koncern na několik miliard …