Obchodování z mobilních platforem: Zadávání příkazů

31. březen 2013

Metatrader, případně další obchodní platformy nabízejí obchodování i z mobilních platforem. To znamená z chytrých telefonů a tabletů. Ovšem do jaké míry jsou tyto platformy vhodné k obchodování?
Obchodování z mobilních platforem: Zadávání příkazůObchodování z mobilních platforem: Zadávání příkazů

Mobilní platformy jsou rozhodně vhodnou aplikací do vašich chytrých telefonů/iPadů. Brokeři mají své aplikace, případně lze využít metatraderu pro mobilní platformy se správným serverem. Obchodování je kvůli těmto aplikacím možné odkudkoliv.

Ovládání mobilních aplikací

Mobilní aplikace mají omezené možnosti a rozhodně je nelze srovnávat s počítačovou verzí. I přesto si můžete zobrazit pár základních indikátorů (RSI nebo Stochastic) a například klouzavý průměr. Ovládání je velmi intuitivní, přehledné a jednoduché. I přesto doporučuji nejdříve vyzkoušet na demo účtu.

Na jednotlivých zařízení se mohou ovládací prvky mírně lišit. Například otevřený obchod můžete uzavřít/modifikovat dlouhým dotykem na otevřený obchod nebo krátkým ťuknutím...

ipadmetatrader.jpg

Využití mobilní platformy

Obchodovat na mobilní platformě lze, ale není to plně komfortní. Osobně doporučuji počítač s velkým displejem. Mobilní platforma je vhodná k hlídání otevřených pozic. Pokud máte otevřený obchod, ale musíte odejít, na mobilu můžete neustále sledovat, jak se vám daří. Obchod lze uzavřít, případně upravit.

Zadávání příkazů si dovedu představit pouze v případě, kdy máte graf nakoukaný a pouze čekáte až se cena dostane na určitou hranici, kde byste rádi obchodovali. V takovém případě lze k obchodování použít i mobilní platformu.

Datové nároky

Mobilní platforma vám bude fungovat i na EDGE, tedy po celé ČR. Nároky na data jsou malá a platforma se vám načte i při překročení FUP. I přesto je zde mnohem vyšší riziko výpadků. Mobilní platformu i z těchto důvodů doporučujeme pouze ke sledování a modifikaci aktuálně otevřených obchodů.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Frankie

neděle, 9. duben 2017
07:22

Do you mind if I quote a few of your posts as long as I provide credit and sources back
to your weblog? My blog site is in the exact same niche as yours and my users would really benefit
from a lot of the information you present here.

Please let me know if this ok with you. Thanks a lot!


posted by: Frankie [Odpovědět]

Normand

čtvrtek, 20. červenec 2017
19:42

I always emailed this website post page to all my friends,
because if like to read it then my friends will too.


posted by: Normand [Odpovědět]

Čtěte také...

Obchodování z mobilních platforem: Zadávání příkazů

Obchodování z mobilních platforem: Zadávání příkazů

Metatrader, případně další obchodní platformy nabízejí obchodování i z mobilních platforem. To znamená z chytrých telefonů a tabletů. Ovšem do jaké míry jsou tyto platformy vhodné k obchodování?

Obchodování z mobilních platforem: dříve alchymie, dnes realita

Obchodování z mobilních platforem: dříve alchymie, dnes realita

Obchodní platformy nejsou v mobilních zařízeních žádnou novinkou. Jejich služby tradeři využívali především ke kontrole otevřených obchodů. Ovšem samotná mobilní zařízení, tedy mobilní telefony a tablety, se mění a s nimi i aplikace pro obchodování. Kde jsme dnes?


Když vám broker a trh nedá příležitost: Plnění příkazů

Když vám broker a trh nedá příležitost: Plnění příkazů

Ne vždy je vše tak jednoduché, jak si naplánujeme. I v tradingu vás občas může něco nemile překvapit. Tyto překvapení lze však eliminovat a to především na základě zkušeností. Dnes vám ukážu jeden příklad, ze kterého se lze ponaučit. S podobnými trablemi se totiž setkají téměř všichni.

Vánoce a obchodování: nízká volatilita

Vánoce a obchodování: nízká volatilita

Trhy umožňují nonstop obchodování 24/5 a ani vánoční svátky nejsou překážkou. Jedná se ovšem o trochu jiné období. Pokud nyní slavíte vaše první obchodní vánoce, můžete být nemile překvapeni. Co očekávat?