Jak správně kreslit trendové čáry

24. leden 2014

Trendová čára je základním nástrojem k obchodování, určí vám tendenci trhu a často vám pomůže se vstupem nebo výstupem z pozice. Většina lidí předpokládá, že nakreslit trendovou čáru je jednoduché a tomuto úkonu nevěnuje pozornost. Nakreslit trendovou čáru je skutečně jednoduché, ale musíte vědět, jak na to, většina lidí to totiž neumí.
Jak správně kreslit trendové čáryJak správně kreslit trendové čáry

Trendová čára

Jak nakreslit trendovou čáru

Jak trendovou čáru nekreslit

Trendová čára

Jak již název napovídá, trendová čára nám ukazuje směr vybraného instrumentu, ukazuje nám trend. V případě prolomení trendu často obchodujeme na změnu směru instrumentu, případně trend využijeme k uzavření pozice a to buď jako stop loss nebo take profit.

Jak nakreslit trendovou čáru

Ideální je svíčkový, případně sloupcový graf. Klasický čárový graf totiž nezobrazuje maxima a minima na vámi zvoleném timeframe.

Pokud identifikujete klesající trend, hledáte maxima, tedy svíčku, která vyčnívá nad svíčku vlevo i vpravo. Následně si vyberete další takovou svíčku a jejich vrcholy spojíte. Do hodinového grafu včetně vám nesmí trendová čára protínat žádný stín a to ani tickem, u čtyřhodinového timeframe a výše je již pár ticků tolerovatelných.

 

 

V případě zakreslení rostoucího trendu pokračujete stejně, ale hledáte nejnižší ceny.

Jak trendovou čáru nekreslit

Většině lidí trendová čára protíná stíny jiných svící, to je ovšem naprosto špatně a takové trendové čáry jsou buď dokreslovány do historických grafů, kde to „nějak vyjde,“ nebo do aktuálních grafů, kde jsou velmi rizikové.

Podívejte se kolem sebe, do literatury a na weby o tradingu, umí správně zakreslit trendovou čáru?

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jak správně kreslit trendové čáry

Jak správně kreslit trendové čáry

Trendová čára je základním nástrojem k obchodování, určí vám tendenci trhu a často vám pomůže se vstupem nebo výstupem z pozice. Většina lidí předpokládá, že nakreslit trendovou čáru je jednoduché a tomuto úkonu nevěnuje pozornost. Nakreslit trendovou čáru je skutečně jednoduché, ale musíte vědět, j…

Trhy bez velkých hráčů: Pozor na trendové strategie

Trhy bez velkých hráčů: Pozor na trendové strategie

Vánoční svátky a omezené množství hráčů způsobuje relativně malé výkyvy na trzích. V době svátků většina společností i traderů odpočívá a peníze v obchodování chybí. Jak během této doby obchodovat a na co si dát pozor.


EURGBP na ročním minimu: Jak obchodovat dále?

EURGBP na ročním minimu: Jak obchodovat dále?

Měnový pár eur/gbp se dnes dostal na roční minima. Pro anglickou libru to je dobrá zpráva, protože v této kotaci pro ni pokles obchodní ceny na 0,8214 znamená posílení. Ukážeme vám, jak postupovat dále, co od trhu očekávat, a jakou strategii zvolit.

Jak obchodovat do konce roku: snížená volatilita a Vánoce

Jak obchodovat do konce roku: snížená volatilita a Vánoce

Máte strategii na obchodování do konce roku 2014? Podívejte se, zda bude fungovat. Vánoce jsou totiž specifickým obdobím, na které se musí připravit i obchodník.