Zlato opět na minimech: Konec zlaté éry?

23. listopad 2013

Od zlata se očekává konstantní růst. Zlaté rezervy by měly chránit úspory a být bezpečným přístavem. V posledních měsících je tomu právě naopak a zlato si opět šahá na minima, tentokrát na čtyřměsíční. Jaký je předpokládaný vývoj?
Zlato opět na minimech: Konec zlaté éry?Zlato opět na minimech: Konec zlaté éry?

Cena zlata
Zlato: pokles nebo růst?

Cena zlata

Mnozí obchodníci si pamatují časy, kdy experti očekávali cenu zlata až nad 2 000 dolarů za trojskou unci a výhled byl velmi optimistický. Cena zlata skutečně rostla, ale ještě rychleji klesala. Vystřízlivění z přehnané optimistu zaskočilo téměř každého obchodníka.

Současná cena zlata se pohybuje kolem 1 250 dolarů za trojskou unci. Na tuto cenu se dostalo zlato po celkem čtyřech měsících a jedná se tedy o čtyřměsíční minimum. Minimálně krátkodobě můžeme očekávat růst, ovšem pro lepší predikci je vhodné počkat na signál vývoje.

Zlato: pokles nebo růst?

V současné době se pohybujeme na již zmíněném čtyřměsíčním minimu. Na těchto hodnotách často dochází k výrazným pohybům. Možnosti jsou samozřejmě pouze dvě, korekce, tedy růst nebo pokračování v oslabování zlata.

V současné době je nejrozumnější počkat na prvotní signál. Pokud by zlato kleslo pod 1 236 dolarů za jednu trojskou unci, můžeme pokračovat s dalším oslabováním. Naopak při růstu nad 1 251 dolarů za trojskou unci můžeme očekávat posílení zlata.

Hodnoty jsou vypočítány na základě supportů a resistencí. Sami si je na grafu můžete ověřit. Horní hranici 1 251 jsme určili pomocí obchodní strategie 1-2-3 gap, kdy 1 251 dolarů znamená vstup do dlouhé pozice – nákup s očekávanou cenou 1 269 dolarů za trojskou unci.

I přes tyto výkyvy platí, že zlato je stále považováno za dobrou investici v dlouhodobém horizontu (5 a více let). Pokud chcete do zlata investovat dlouhodobě, můžete zvolit i fyzické zlaté slitky.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Cory

neděle, 9. duben 2017
06:04

Hello there! This is kind of off topic but I need some advice
from an established blog. Is it tough to set up your
own blog? I'm not very techincal but I can figure things
out pretty quick. I'm thinking about setting up my own but I'm not sure where to start.
Do you have any ideas or suggestions? Appreciate it


posted by: Cory [Odpovědět]

Vince

čtvrtek, 4. květen 2017
03:09

Touche. Sound arguments. Keep up the amazing effort.


posted by: Vince [Odpovědět]

Čtěte také...

Zlato opět na minimech: Konec zlaté éry?

Zlato opět na minimech: Konec zlaté éry?

Od zlata se očekává konstantní růst. Zlaté rezervy by měly chránit úspory a být bezpečným přístavem. V posledních měsících je tomu právě naopak a zlato si opět šahá na minima, tentokrát na čtyřměsíční. Jaký je předpokládaný vývoj?

Výprodej na zlatě: Zlato na dvouročních minimech

Výprodej na zlatě: Zlato na dvouročních minimech

Ani bezpečné přístavy se občas neubrání masivnímu výprodeji. Přesně to se v uplynulých dnech stalo a do určité míry stále děje na zlatě, stříbře, případně dalších komoditách.


Zlato: Konec bubliny na zlatě?

Zlato: Konec bubliny na zlatě?

Zlato je především v poslední době velmi vyhledávanou komoditou. I málo zkušení investoři nakupují investiční zlato ve fyzické nebo imaginární, burzovní podobě. Ovšem zlato se poprvé v roce 2013 dostalo pod 1 600 dolarů za unci a ztrácí půdu pod nohama.

Zlato a EURUSD na minimech, jen posiluje

Zlato a EURUSD na minimech, jen posiluje

Víte, co v současné době hýbe trhy? Jaké instrumenty se často obchodují a kde lze snadno o peníze přijít nebo je vydělat? Dáme vám pár tipů. Podívejte se na naše zhodnocení a výhled, který nám v roce 2014 vychází s velmi slušnou pravděpodobností.