Obchodní příležitost na EUR/USD

11. červenec 2013

Fundamentální zprávy opět zahýbaly trhem a ukázaly svoji sílu. A té je potřeba využít. Pokud se situace uklidní, je zde možnost pokračovat v předešlém trendu s příkazem sell. Ukážeme vám kde.
Obchodní příležitost na EUR/USDObchodní příležitost na EUR/USD

I když fundamentální zprávy mluví jasně a euro posílilo, mohlo by se za určitých předpokladů vrátit zpět a začít oslabovat. Zatím se rýsuje jeden velmi silný obchodní signál a to dokonce na denním grafu. K jeho splnění ovšem zatím chybí mnoho podmínek. Každopádně je dobré o něm vědět.

Klouzavé průměry

Pro indikaci poslouží exponenciální klouzavý průměr 50 low a high. Tuto metodu na jednom live semináři vymyslel Ludvík Turek a funguje velmi dobře. Pro nás je nyní důležité, aby denní svíce nezavřela nad horním (high) klouzavým průměrem. Pokud nad horním klouzavým průměrem uzavře, obchodní signál končí.

My chceme, aby naopak uzavřela pod dolním průměrem. To budeme považovat za vstupní signál do short pozice. Je nutné si počkat, až tam uzavře. Pokud do short pozice vstoupíte, existuje několik scénářů. Začněme u stop lossu. Ten lze nastavit na horní průměr nebo na poslední nejvyšší hodnotu svíčky (stínu), která byla nad průměrem, ale neuzavřela.

eurusda.jpg

Co se týká take profitu. V tomto případě lze zároveň otevřít 2 stejné pozice a jednu uzavřít na 1,6 násobku vzdálenosti stop lossu a vstupu do obchodu. Druhou pozici zavírat buď diskrečně, na dvojnásobku nebo nejhůře na nule = na vstupu.

Případně lze vstoupit jen jedním obchodem a jakmile dosáhnete 1,6 násobek, tak posunout stop loss na tuto úroveň a cílovat na dvojnásobek, případně i více.

Vždy je dobré tvořit takovéto scénáře. EUR/USD může „ulétnout“ na druhou stranu, ale pokud se tak nestane, jste připraveni.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Obchodní příležitost na EUR/USD

Obchodní příležitost na EUR/USD

Fundamentální zprávy opět zahýbaly trhem a ukázaly svoji sílu. A té je potřeba využít. Pokud se situace uklidní, je zde možnost pokračovat v předešlém trendu s příkazem sell. Ukážeme vám kde.

EUR/USD pod 1,28: Příležitost k nákupu nebo další propad?

EUR/USD pod 1,28: Příležitost k nákupu nebo další propad?

Nejsledovanější měnový pár se krátce dostal na 1,2750. Pokračuje tak v silném oslabení. Jaký důvod vede k tak silnému výprodeji na euru a jaká je predikce na následující dny/týdny?


Výkyv na EUR/USD: Fed bude u sazeb trpělivý

Výkyv na EUR/USD: Fed bude u sazeb trpělivý

Nejen tradeři netrpělivě čekali na zasedání Fedu. Ve hře bylo i zvyšování sazeb, které by znamenalo růst americké ekonomiky. Ostatně od roku 2006 by to bylo první zvýšení sazeb. To se ale nepotvrdilo a zároveň ani nevyvrátio. Jaká je aktuální situace?

USD/JPY příležitost k prodeji

USD/JPY příležitost k prodeji

USD/JPY vytvořilo prostor pro krátkou pozici tedy do shortu. Pozice je určena pro swingové obchodníky. Vstup do krátké pozice je dle pravidel představené strategie ideální nyní, ale další příležitost můžete vyhledávat celý den.