EUR/USD pod 1,28: Příležitost k nákupu nebo další propad?

28. březen 2013

Nejsledovanější měnový pár se krátce dostal na 1,2750. Pokračuje tak v silném oslabení. Jaký důvod vede k tak silnému výprodeji na euru a jaká je predikce na následující dny/týdny?
EUR/USD pod 1,28: Příležitost k nákupu nebo další propad?EUR/USD pod 1,28: Příležitost k nákupu nebo další propad?

Itálie neprodala dostatek dluhopisů

Včerejší obchodování  (27.3.2013) se neslo v nervózním duchu. Tlak na euro vytvořila především Itálie, které se nepodařila aukce státních dluhopisů (úrok se dostal až na 4,8 % a Itálie tak mohla prodat dluhopisy „pouze“ za 6,9 mld. euro).

Nervózní trh na to zareagoval propadem až k 1,2750. V současné době je EUR/USD již opět nad 1,28. I přesto se z dlouhodobého hlediska EUR/USD čím dál více přibližuje k dalšímu supportu na 1,267. Na této hodnotě byl eurodolar naposledy v listopadu 2012.

Kypr znervózňuje euro

Kypr omezuje výběry z bankomatů a snaží se zabránit vývozu peněz ze země. Maximální výběr za měsíc stanovil na 5 000 euro elektronicky nebo na 3 000 euro v hotovosti. Více z Kypru nedostanete. Euro na Kypr samozřejmě reaguje a je nervóznější než jiné měny.

Proč euro oslabilo?

Ostatní měny jsou v současné době poměrně klidné. Nervozita na euru tedy znamená silné oslabení. Indikátor VIX je stále velmi nízko, ukazuje, že investoři chtějí své peníze přesouvat i do rizikovějších aktiv – akcie. Pro dolar i jiné měny je to rozhodně dobrá zpráva, na kterou euro doplácí.

Vývoj na EUR/USD

V současné době jsou spekulace na růst či oslabení rizikové. Příležitost k obchodu je na již zmíněném supportu1,267. Na této hranici lze předpokládat aspoň mírnou korekci – tedy příkaz buy.

V současné době je výhled pro euro spíše negativní a můžeme očekávat pokračování v současném trendu, případně pohyb do strany. Posílení eura by musel podpořit špatný fundament z USA.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Petra

neděle, 9. duben 2017
07:04

What's up all, here every person is sharing these
kinds of experience, therefore it's good to read this weblog, and I used
to pay a quick visit this web site daily.


posted by: Petra [Odpovědět]

Shane

čtvrtek, 4. květen 2017
02:36

Hello there! Would you mind if I share your blog with my
myspace group? There's a lot of folks that I think
would really appreciate your content. Please let me know.
Cheers


posted by: Shane [Odpovědět]

Čtěte také...

EUR/USD pod 1,28: Příležitost k nákupu nebo další propad?

EUR/USD pod 1,28: Příležitost k nákupu nebo další propad?

Nejsledovanější měnový pár se krátce dostal na 1,2750. Pokračuje tak v silném oslabení. Jaký důvod vede k tak silnému výprodeji na euru a jaká je predikce na následující dny/týdny?

Obchodní příležitost na EUR/USD

Obchodní příležitost na EUR/USD

Fundamentální zprávy opět zahýbaly trhem a ukázaly svoji sílu. A té je potřeba využít. Pokud se situace uklidní, je zde možnost pokračovat v předešlém trendu s příkazem sell. Ukážeme vám kde.


Výkyv na EUR/USD: Fed bude u sazeb trpělivý

Výkyv na EUR/USD: Fed bude u sazeb trpělivý

Nejen tradeři netrpělivě čekali na zasedání Fedu. Ve hře bylo i zvyšování sazeb, které by znamenalo růst americké ekonomiky. Ostatně od roku 2006 by to bylo první zvýšení sazeb. To se ale nepotvrdilo a zároveň ani nevyvrátio. Jaká je aktuální situace?

USD/JPY příležitost k prodeji

USD/JPY příležitost k prodeji

USD/JPY vytvořilo prostor pro krátkou pozici tedy do shortu. Pozice je určena pro swingové obchodníky. Vstup do krátké pozice je dle pravidel představené strategie ideální nyní, ale další příležitost můžete vyhledávat celý den.