Světové akcie: Světovým investorem z ČR

18. únor 2013

Obchodovat akcie IBM, Apple, GM, Google, Amazon a mnohé další giganty, to je snem mnoha obchodníků. Navíc dnes to nemusí být jen sen. Správný výběr brokera vám umožní obchodovat světové akcie s malými poplatky a z pohodlí domova.
Světové akcie: Světovým investorem z ČRSvětové akcie: Světovým investorem z ČR

Pokud vás lákají investice do jakékoliv akcie světové firmy, najděte si pouze brokera, který tyto akcie nabízí. Dnes je nabídka velmi široká a téměř všichni brokeři nabízejí akcie velkých gigantů. Ovšem zaměřit se můžete i na malé zahraniční firmy, problém to rozhodně není.

Jak obchodovat zahraniční akcie

Prvním úkolem je vybrat akcie, které by se vám „líbily.“ Následně (nejlépe na základě referencí a poplatků za obchody) vyberte brokera. Po zřízení účtu máte k dispozici platformu, ve které již velmi jednoduše nakoupíte požadovaný počet akcií. U akci do pole lotů vybíráte počet akcií, musí se tedy jednat o celé číslo.

Obchodní hodiny

Snad jediným problémem mohou být obchodní hodiny zahraničních akcií. Časový posun může obchodování těchto akcií značně zkomplikovat. Ovšem existují čekající pokyny, u kterých vás ani časově znevýhodnění neomezí. Nákup akcií je většinou střednědobou až dlouhodobou investicí. U obchodu tedy nemusíte sedět každou obchodovanou minutu. Stačí nastavit hranice, kde se má obchod uzavřít v zisku (take profit), případně realizovat ztrátu (stop loss).

Podle čeho obchodovat

Nejčastěji se zahraniční akcie obchodují dle veřejných informací, tiskových zpráv a technické analýzy. Například akcie RMI lze obchodovat z následujících podmínek. RMI nebo-li Blackberry, nemá žádné dluhy, dokonce tučné zásoby na účtu, investuje do inovací a v tomto roce přijde s novou flotilou mobilních zařízení, které již dlouho vyvíjí. RMI tedy nemá problémy a na trh přijde s novinkou. Lze tedy spekulovat na růst. Ovšem stále tady máme riziko v podobě zklamání po představení nových produktů. Naštěstí je cena akcií relativně nízká.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Světové akcie: Světovým investorem z ČR

Světové akcie: Světovým investorem z ČR

Obchodovat akcie IBM, Apple, GM, Google, Amazon a mnohé další giganty, to je snem mnoha obchodníků. Navíc dnes to nemusí být jen sen. Správný výběr brokera vám umožní obchodovat světové akcie s malými poplatky a z pohodlí domova.

České akcie: Jak na nich vydělat

České akcie: Jak na nich vydělat

České akcie se řadí mezi další akciové instrumenty. Vydělat na nich rozhodně lze, ovšem není to o nic snazší než u zahraničních akciích. Pro Čechy je tu tedy jediná výhoda, tiskové zprávy a prohlášení v češtině.


Akcie Apple rozředěny

Akcie Apple rozředěny

Akcie Apple se nezvykle obchodují za cenu 92 dolarů za akcii. Jak je to možné, když jsme ještě před pár dny koukali na cenu 7krát vyšší? Nebojte, akcie Apple se nepropadly a majitelé své peníze neztratili, jak je to tedy možné?

Tiskové konference a akcie: Apple a Microsoft

Tiskové konference a akcie: Apple a Microsoft

Pokud chcete spekulovat na akcie z oboru informačních technologií, tak právě nyní je váš čas. Apple dnes zveřejnil kvartální výsledky a Apple chystá tiskovou konferenci pro vývojáře, která ovlivní nejen Microsoft.