Americké federální prázdniny: Dopad na finanční trhy

3. říjen 2013

Problémy s rozpočtem v USA zřejmě zaznamenal každý. Tzv. shutdown prozatím omezil federální pracovníky, zavřel ZOO, národní parky i některé turisticky oblíbené památky. Jaký to bude mít důsledek na trhy?
Americké federální prázdniny: Dopad na finanční trhyAmerické federální prázdniny: Dopad na finanční trhy

Co hrozí USA?
Shutdown
Dopad na ekonomiku
Dopad na finanční trhy
Jak obchodovat

Co hrozí USA?

USA je pod velkým tlakem. Konkrétním problém dělají republikáni, kteří nesouhlasí s obamacare, tedy se zdravotnickým balíčkem prezidenta Obamy. Republikáni jsou zásadně proti obamacare a znemožnili tím tvorbu rozpočtu. USA je tak jednoduše řečeno bez peněz a omezuje své výdaje na minimum.

Shutdown

Shutdown, nebo-li výše popsaný neschválený rozpočet již v historii USA najdeme. Stalo se tak v roce 1995, 1996 a nyní 2013. Z historie víme, že takový shutdown může trvat až tři týdny.

Dopad na ekonomiku

Především pro USA je každý den bez rozpočtu a bez peněz velkým problémem. Kvůli omezeným federálním výdajům přichází každý den USA o peníze. Navíc zpomalení ekonomiky USA by melo silný dopad i na Evropu.

Již nyní víme, že pokud by shutdown přetrvával, již v polovině měsíce by USA narazilo na strop zadluženosti a již by si nemohlo půjčovat. Jak uvedl financial times „USA flirtuje s krachem.“

Dopad na finanční trhy

S každým dnem, kdy se situace nevyřeší, bude dolar pod silnějším tlakem. Ostatně posílení eura na páru s dolarem můžeme pozorovat již nyní. V současné době tak vyhledávejte obchody ve směru propadu dolaru. Jak jistě víte, s dolarem jsou propojené nejen měny, ale i některé komodity, jejichž cena se v dolarech udává.

Jak obchodovat

Dokud se republikáni a demokraté nedohodnou, bude to silný tlak na dolar a můžeme očekávat značné oslabení dolaru a instrumentů s nim spojených. Naopak ihned po dohodě zřejmě uvidíme posílení dolaru, který si vezme část svých ztrát zpět. Tato situace by se mohla dobře obchodovat, využijte ji.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Americké federální prázdniny: Dopad na finanční trhy

Americké federální prázdniny: Dopad na finanční trhy

Problémy s rozpočtem v USA zřejmě zaznamenal každý. Tzv. shutdown prozatím omezil federální pracovníky, zavřel ZOO, národní parky i některé turisticky oblíbené památky. Jaký to bude mít důsledek na trhy?

Čína prodává americké dolary: 30 mld. USD za měsíc

Čína prodává americké dolary: 30 mld. USD za měsíc

Zpomalování čínské ekonomiky má hned několik dopadů. Zahraniční investoři budou ve výběru ostýchaví a mohou dát přednost jiné zemi, respektive investici. Čína se bude dostávat do větších problémů vlivem snížení poptávky investorů a navíc zde bude silný tlak na oslabení čínského jüanu (CNY). Čínská c…


Zasedání FEDu rozproudí trhy

Zasedání FEDu rozproudí trhy

Dnes ve 20:00 se dozvíme informace ze zasedání americké centrální banky FED. O půl hodiny později bude následovat tisková konference a další nové zprávy. Těšit se můžeme na vysokou volatilitu, mnoho příležitostí bude především na dolaru.

Finanční výsledky: Jak obchodovat Google a Microsoft

Finanční výsledky: Jak obchodovat Google a Microsoft

V pátek 22.10.2015 zveřejnily oba giganti kvartální finanční výsledky. Jak se jim daří, jak se vyvíjela cena akcií v pátek a co lze očekávat? Na to se dnes detailně podíváme v našem článku, kde rozebereme jednotlivé části (ne)úspěchu v informačních technologiích.