Kukuřici zaskočily zásoby: Propad o více než 5 procent

29. březen 2013

Cena kukuřice včera ztratila 5,44 procent a opět se dostala pod 7 dolarů za bušl. Kukuřice tak včera nabídla zisky/ztráty roku a rozhodně nezůstala sama. Po zprávách z USA následovala silná nervozita i na pšenici a dalších obilovinách.
Kukuřici zaskočily zásoby: Propad o více než 5 procentKukuřici zaskočily zásoby: Propad o více než 5 procent

Kukuřice se ještě včera nacházela na sedmitýdenních maximech. Vysoké ceně nahrávala zpráva o špatné úrodě a klesajících zásobách.

V očekávání bylo prohlášení o zásobě 5 miliard bušlů kukuřice, případně méně. Nakonec jsou však zásoby vyšší, konkrétně 5,4 miliard bušlů. Navíc zemědělci chtějí osít rekordní plochu právě kukuřicí.

Aby toho nebylo málo, dosavadní zprávy o počasí a průběh také nasvědčují dobré úrodě. Cena kukuřice nemohla reagovat jinak než silným oslabením, na své cestě k nižší ceně ji zastavil až denní limit. Dnes se trh neotevřel a to vzhledem k svátku – Velký pátek.

Ovšem po otevření trhu můžeme čekat další nervozitu a propad. I když u kukuřice člověk nikdy neví. Obchodování kukuřice je do značné míry spíše meteorologií. Počasí ovlivňuje úrodu a mění cenu, ta se tak může nečekaně změnit téměř každou chvílí.

cornpropad.jpg

Oslabovaly i další obiloviny

Cena pšenice ztratila dokonce 6,65 procenta a dostala se až na 687,75 USD/bušl. Propad cen obilovin je způsoben již výše naznačenou chybnou predikcí. Nedávné suchosnížilo úrodu a značně omezilo zásoby, ceny stouply, ale situace není tak dramatická, jak se očekávalo. Navíc letošní úroda by mohla být jednou z nejlepší v historii.

Obchodování obilovin

K obchodování obilovin je potřeba, stejně jako například na forexu, sledovat fundamentální zprávy. Vždy byste měli vědět, že se například chystá vyhlášení o stavu zásob dané obiloviny... Samozřejmostí je i použití technické analýzy. Plodiny jsou navíc nevypsatelné kvůli počasí, které může velmi rychle změnit cenu.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Kukuřici zaskočily zásoby: Propad o více než 5 procent

Kukuřici zaskočily zásoby: Propad o více než 5 procent

Cena kukuřice včera ztratila 5,44 procent a opět se dostala pod 7 dolarů za bušl. Kukuřice tak včera nabídla zisky/ztráty roku a rozhodně nezůstala sama. Po zprávách z USA následovala silná nervozita i na pšenici a dalších obilovinách.

Po drahých kovech následují akcie: Propad cen akcií

Po drahých kovech následují akcie: Propad cen akcií

Už ani akcie nejsou bezpečné. V současné době převažuje velmi rychlá změna preferencí, která ovlivňuje většinu trhů. Volatilita i napětí roste. Na co se v následujících dnech připravit?


EUR/USD pod 1,28: Příležitost k nákupu nebo další propad?

EUR/USD pod 1,28: Příležitost k nákupu nebo další propad?

Nejsledovanější měnový pár se krátce dostal na 1,2750. Pokračuje tak v silném oslabení. Jaký důvod vede k tak silnému výprodeji na euru a jaká je predikce na následující dny/týdny?

GBP/USD: Fundamentální analýza

GBP/USD: Fundamentální analýza

GBP i USD patří mezi měny bezpečného přístavu. I přesto nalezneme na tomto měnovém páru dostatečnou volatilitu a příležitosti k obchodům. Jen v roce 2013 se měnový pár dostal na cenu 1,6380 a následně na 1,4830. V současné době (29.3.2013) je cena 1,5195.