Trend je tvůj přítel: základní pravidlo tradingu

8. říjen 2014

Trend = úspěch

Když to hodně zjednodušíme, trend = úspěch. Pokud se podíváte na týdenní graf a určíte trend, měli byste jej následovat i na nižších časových pásmech. Pokud obchodujete podle týdenního grafu, měl by vás zajímat především měsíční a i roční graf.

V rozjetém trendu je vždy větší pravděpodobnost jeho pokračování, než otočení trendu. Mnoho traderů, především v začátku, na trend vůbec nekouká, spekuluje na otočení i několikaměsíčních trendů a většinou neúspěšně. Ostatně modelový příklad vám přineseme během několika dní, kde rozebereme vývoj na zlatě.

Proč tradeři obchodují proti trendu?

Žádný trend není nádherná přímka, vždy dochází k menším korekcím. Navíc někdy tyto korekce vytvoří i zajímavou formaci, jednat se může například o dvojitý vrchol, engulfing, indikátory MACD, RSI a podobně. Mnozí obchodníci to vyhodnotí jako obrat trendu a obchodují na otočení. Tento přístup je extrémně riskantní a podle toho také vypadá výsledek. Jistější je hledat formace ke vstupu do trendu.

Následuj trend

Než začnu obchodovat, tak si vždy určím trend a obchoduji s ním. Trendové obchodování můžete brát jako dobrý filtr vaší obchodní strategie a využívat jen obchodů s trendem. Vaše úspěšnost by měla radikálně vzrůst.

Trend, netrend

Na závěr jen malá poznámka pro ty, kteří mají rádi risk. Lze obchodovat i proti trendu, ale pouze na silných supportech a resistancích a na malých časových pásmech. Pokud jde trh měsíc dolů, ale má narazit na silný support, určitě lze na minutovém či pětiminutovém grafu udělat obchod, který bude trvat pár vteřin, maximálně minut.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Trend je tvůj přítel: základní pravidlo tradingu

Trend je tvůj přítel: základní pravidlo tradingu

Určitě už jste slyšeli frázi „Trend is your frend“. Dnes si ukážeme, proč je tak dobré obchodovat v trendu, jak se vás snaží trh napálit, a jak s těmito informaci obchodovat. Posuňte svůj trading zase o level výše a to díky jednoduchému pravidlu.

Základní pojmy tradingu

Základní pojmy tradingu

Slovník obchodníka obsahuje mnoho zicích slov a zkratech. Pro laika je velmi těžké se v řeči tradera orientovat. Níže najdete slovník základních pojmů.


Obchodujeme zlato: pozor na trend

Obchodujeme zlato: pozor na trend

Mnozí z vás obchodují zlato. Zlatá horečka z roku 2011 je sice téměř pryč, ale zlato je mezi tradery stále velmi oblíbené. Mnoho obchodníků mu slepě věří, ale je zde skutečně nějaký důvod, proč by cena zlata měla růst?

Začínáme obchodovat v pěti krocích: Základní návyky tradera

Začínáme obchodovat v pěti krocích: Základní návyky tradera

Povolání tradera není snadné jen ze strany správných obchodů, ale i ze strany základních návyků. Trading je povoláním, na které vás ve škole ani v práci nepřipraví. Co byste měli vědět?