Trading jako zdroj příjmů: Aspoň 30 minut denně

28. květen 2013

Trading je o pravidelnosti. Ovšem když nebudete týden nebo i měsíc obchodovat, nic se nestane nebo snad ano? Kdy si může udělat trader volno a kdy dbát na důslednosti i v plné dny? Trading jako fulltime se od jiného businessu příliš neliší.
Trading jako zdroj příjmů: Aspoň 30 minut denněTrading jako zdroj příjmů: Aspoň 30 minut denně

Mnoho začínajících podnikatelů stráví především v začátcích (první rok, dva, někdy i více) většinu času podnikáním. Pracovní doba je skutečně velmi nadprůměrná a běžní zaměstnavatelé mají oproti mnoha podnikatelům relativně volno. Ovšem naprosto stejně je tomu i v tradingu. Pokud chcete být úspěšní, musíte tomu dát dostatek času, dřít a to i v případě, že ještě chodíte do práce…

Trading: Na plný úvazek nebo přivýdělek?

Obchodování se můžete věnovat na plný úvazek nebo jen doplňkově. Obě varianty požadují důslednost. Samozřejmě obchodní strategie se budou diametrálně lišit a obchodník využívající trading jako přivýdělek, respektive práci s volným kapitálem může zvolit nejenom jiné instrumenty, ale i obchodní nástroje (například opce). Ovšem jedno mají společné, časová pravidelnost.

Fulltime trader

Pokud chodíte do práce a s tradingem to vidíte na plný úvazek, každý pracovní den byste měli tradingu dát aspoň 30 minut. To je skutečné minimum, za které sotva stihnete nakoukat, co se daný den stalo, jak by fungovala vaše obchodní strategie atd. O víkendech samozřejmě tradingu a to především vzdělávání budete muset dát více času.

„Příležitostný“ obchodník

Příležitostný obchodník není zcela správný pojem, protože i takový trader musí sledovat trhy denně. Navíc tito tradeři drží pozice týdny, měsíce a měli by každý den sledovat, co jejich pozice dělá. I tento trading si vyžaduje aspoň 30, v kritickém dni možná 15 minut času.

Rozvržení času a pravidelnost je základem. Trading se velmi snadno odloží na druhou kolej, protože na rozdíl od jiného podnikání zde není tlak (pokud neudělám tohle, nemohu zaplatit dodavateli, nezaplatím půjčku…, mám smluvní závazky s…).

Plán byste měli dodržovat i v plné dny. Volno si samozřejmě můžete udělat během dovolené, kterou si jako trader můžete dopřát.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Trading jako zdroj příjmů: Aspoň 30 minut denně

Trading jako zdroj příjmů: Aspoň 30 minut denně

Trading je o pravidelnosti. Ovšem když nebudete týden nebo i měsíc obchodovat, nic se nestane nebo snad ano? Kdy si může udělat trader volno a kdy dbát na důslednosti i v plné dny? Trading jako fulltime se od jiného businessu příliš neliší.

Trading jako nekonečné vzdělávání: Knihy, semináře, mentoring

Trading jako nekonečné vzdělávání: Knihy, semináře, mentoring

V začátcích tradingu se učí naprosto každý. Ale kdy to vzdělávání skončí? Stačí přečíst deset knih, projít pěti semináři a rok nebo dva obchodovat? Zdaleka ne. Dnes se podíváme na těžkou a dlouhou cestu vzděláním tradera.


Obchodování s AOS: Vydělávejte 24 hodin denně

Obchodování s AOS: Vydělávejte 24 hodin denně

Vydělávat pomocí automatického obchodního systému je snad snem každého obchodníka. Nastavit vstupní parametry a jen čas od času se podívat, kolik systém vydělal. Ovšem tak snadné to není. Pojďme se učit od těch, kteří AOS vydělávají.

Trading: Jaké zhodnocení očekávat?

Trading: Jaké zhodnocení očekávat?

Trading je business, jehož hlavním cílem je generovat zisk. Ovšem jak velké zisky lze očekávat při dodržení základních pravidel money managementu? Je pro vás trading zajímavý i z dlouhodobého hlediska?