Trading: Jaké zhodnocení očekávat?

7. březen 2013

Trading je business, jehož hlavním cílem je generovat zisk. Ovšem jak velké zisky lze očekávat při dodržení základních pravidel money managementu? Je pro vás trading zajímavý i z dlouhodobého hlediska?
Trading: Jaké zhodnocení očekávat?Trading: Jaké zhodnocení očekávat?

Money management je jednou z nejdůležitějších částí tradingu. Právě on rozhoduje, zda v tradingu zůstanete či nikoliv. Jak jste si možná již vyzkoušeli, tradingem si lze velmi snadno vydělat. Prvotní částku lze dokonce během pár dní zněkolikanásobit, ovšem můžete o ni i přijít.

Konzistentní obchody

Cílem každého tradera by měly být konzistentní obchody. Na začátku je úplně jedno, zda budete nárazově vydělávat deset pipů denně nebo sto pipů denně a zda to pro vás bude znamenat 20 korun nebo 20 000 korun (závisí na lotech). Základem úspěchu je konzistence a ne nárazové výdělky.

Jaké zhodnocení očekávat

Pokud dodržujete základní pravidla, spokojit byste se měli s jedním procentem denně. I to je v mnoha případech dost. Ve svých úvahách tedy počítejte s jedním procentem. Z 200 000 korun to znamená 2 000 korun denně, 40 000 měsíčně. Ovšem pozor, rozhodně nebudete každý den vydělávat, přijdou i ztráty, jenž je nutné předem definovat a jak jinak než v procentech. Na jeden obchod byste neměli ztratit víc než dvě procenta a v jeden okamžik neriskujte více než pět procent účtu.

Malé účty

Problémem mnoha obchodníků s malým účtem je hranice zisku. Pokud obchodujete s 5 000 korunami, tedy přibližně 250 dolarů, zadáváte objemy 0,001 lotu a podobné. Ovšem zisk 2 dolary nevypadá dobře a 40 korun jistě nikoho nevytrhne. Ovšem i přesto se jedná o dobrý obchod (2 dolary = téměř procento účtu), u kterého byste měli uvažovat nad uzavřením pozice (i když vás zisk 40 korun nijak neobšťastní).

Od tradingu se nevyplácí chtít více. Buďte skromní, jedno procento účtu denně je více než dost. Navíc se správným přístupem k zisku a ke ztrátě pro vás bude trading celoživotním businessem.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Trading: Jaké zhodnocení očekávat?

Trading: Jaké zhodnocení očekávat?

Trading je business, jehož hlavním cílem je generovat zisk. Ovšem jak velké zisky lze očekávat při dodržení základních pravidel money managementu? Je pro vás trading zajímavý i z dlouhodobého hlediska?

Jaké zhodnocení u tradingu očekávat?

Jaké zhodnocení u tradingu očekávat?

Zhodnocení peněz, to je to, co lidi na tradingu láká. Pro nic jiného to vlastně ani neděláme. Ovšem jaká mít očekávání. Lze v prvním roce vydělat procento, pět, deset, padesát nebo počáteční kapitál i zněkolikanásobit? Ano, lze, ale dnes se podíváme se střízlivější předpoklady, které vycházejí ze zk…


Začínáme obchodovat v pěti krocích: Co od obchodování očekávat?

Začínáme obchodovat v pěti krocích: Co od obchodování očekávat?

Obchodování na burze je často inzerované jako snadný způsob, jak vydělat peníze. Ovšem to vám rozhodně říkat nebudeme. Trading není snadný a není pro každého. I přesto s ním lze vydělávat slušné peníze. V našem seriálu se pokusíme udělat z úplných začátečníků zkušené tradery. Víme, jak na to.

Jaké jsou možnosti oddlužení?

Jaké jsou možnosti oddlužení?

Obsahem insolvenčního zákona je, mimo jiné, řešení v oblasti neschopnosti splácení dluhů. Nabízí možnosti, jak pro fyzické osoby, bývalé živnostníky, ale také pro podnikatele. Nabízí se tak určité možnosti, jak se zadlužení zbavit. Jaké jsou možnosti a za jakých podmínek, se dočtete v následujícím č…