Trader a dovolená: Buďte pánem svého času

18. červenec 2013

Pokud podnikáte nebo máte kamarády, kteří rozjíždějí business, určitě víte, jak jsou na tom s časem. V současné době dovolených naplno pracují a o moři si mohou nechat jenom zdát. A co tradeři?
Trader a dovolená: Buďte pánem svého časuTrader a dovolená: Buďte pánem svého času

Trading má jednu velkou výhodu a tou je čas. Záleží jen na vás, zda budete daytrader, swingtrader nebo investor. Zároveň vás netlačí žádní dodavatelé, zákazníci a pokud máte chuť a finance, můžete si udělat dovolenou a to kdykoliv. Samozřejmě tato volnost je zároveň nebezpečná a znám mnoho lidí, kterým se vymstila. Je důležité si ji vážit a především nezneužívat.

Dovolená pro tradera

Chcete si udělat dovolenou, můžete. Co vám doporučuji je uzavřít pozice a mít čistou hlavu. Pokud jste daytrader, nebude to problém. U swingových obchodníků záleží na síle a pozici obchodu. Každopádně je vhodné vše nastavit, případně upravit stop loss a take profit. Jako investora vás to nemusí tolik trápit, protože své pozice jen zběžně kontrolujete a těch pár minut si vždy najdete.

Vyčistit si hlavu

Dovolená je pro tradera dokonce nezbytná. Trading je psychicky náročný, odpočiňte si od něj. Z tohoto důvodu je důležité, abyste při dovolené měli pozice ideálně uzavřené a nemuseli se stresovat, cokoliv kontrolovat. Případně lze držet ziskové pozice se stop lossem v plusu. Pokud by tedy došlo k pohybu proti vám, pozice se sama uzavře pouze v menším zisku.

Časových možností tradingu můžete využít, rozhodně jich ale nezneužívejte.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Trader a dovolená: Buďte pánem svého času

Trader a dovolená: Buďte pánem svého času

Pokud podnikáte nebo máte kamarády, kteří rozjíždějí business, určitě víte, jak jsou na tom s časem. V současné době dovolených naplno pracují a o moři si mohou nechat jenom zdát. A co tradeři?

Junior Trader 2013: Zapojte se i vy!

Junior Trader 2013: Zapojte se i vy!

O soutěži Junior Trader jsme vás již informovali. V současné době soutěž běží prvním týdnem. Ovšem ukončení je až 3.5.2013, času je tedy dost. Zapojte se i vy a vyhrajte zajímavé ceny.


Junior Trader: Soutěž pro studenty na demo účtu

Junior Trader: Soutěž pro studenty na demo účtu

Společnost XTB připravila pro všechny studenty do 26 let investiční soutěž na demo účtu. Jedná se o dobrou příležitost pro mladé lidi, jak si trading vyzkoušet a případně i vyhrát nějakou cenu.

Junior Trader skončil: Jakých výsledků soutěžící dosáhli? Porovnání s reálnými účty

Junior Trader skončil: Jakých výsledků soutěžící dosáhli? Porovnání s reálnými účty

Soutěž Junior Trader skončila a přinesla velmi zajímavé výsledky. I když jsou soutěžní účty často spojené s riskantními investicemi, náhled do zvolených obchodů je poučný. Jak lze zhodnotit 100 000 eur za 2 měsíce?