To nejdůležitější z tradingu: Kdy vystoupit z pozice?

8. listopad 2015

Mnoho lidí si myslí, že nejdůležitější je do pozice správně vstoupit. Ve skutečnosti ale tito lidé nemají ani poloviční pravdu, protože mnohem důležitější je správně z pozice vystoupit. Kde hledat ideální výstup.
To nejdůležitější z tradingu: Kdy vystoupit z pozice?To nejdůležitější z tradingu: Kdy vystoupit z pozice?

Obchodní plán jako základ

Samozřejmě základem obchodování by měl být obchodní plán. Ten je dobré postavit na otestovaných obchodech z historických dat a následně dle přesně stanovených a statisticky ověřených dat obchodovat. Jak ale výstup z pozice upravit případně hledat (v momentě, kdy například obchodní plán ještě tvoříte)?

Pevný zisk/ztráta

Nejjednodušší metodou je pevný zisk i ztráta. Ve své strategii si ověříte, že vám nejlépe funguje vstoupit do pozice a nastavit zisk například na 10 pips a ztrátu také na 10 pips. Nastavíte stop loss, take profit a o nic dalšího se nestaráte.

Maximální ztráta

Pamatujte, že maximální ztráta by nikdy neměla překročit 2 procenta vašeho obchodního účtu a všechny otevřené pozice by neměly být ve větší ztrátě, než 5 procent. To jsou základy money managementu, které vás dovedou nejdále.

Trail stop

Pokud chytnete trend, byla by škoda z něj brzo vypadnout. Použijte tedy trail stop. Stop loss se nastaví na vámi zvolenou hodnotu (v pipsech) od maximální ceny (v případě nákupu) nebo minimální ceny (v případě prodeje). Například nakoupíte zlato na 1 200 USD/unci. Cena se dostane na 1250 a vy zadáte trail stop na 2 500 bodů = 25 USD. Pokud cena poklesne na 1 225, obchod se uzavře. Pokud vzroste například na 1 300 dolarů za unci, stop loss se posune na 1 275 USD/unci a takto se stále stop loss posouvá, až bude aktivován.

Výstup z pozice: alfa a omega

Dobře vstoupit do pozice, ale předčasně ji ukončit nemá smysl. To stejné platí také v případě, kdy pozici včas neopustíte. Řešit to lze zadáváním stop lossů, profit targetů a řízením pozice. Využijte toho.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

To nejdůležitější z tradingu: Kdy vystoupit z pozice?

To nejdůležitější z tradingu: Kdy vystoupit z pozice?

Mnoho lidí si myslí, že nejdůležitější je do pozice správně vstoupit. Ve skutečnosti ale tito lidé nemají ani poloviční pravdu, protože mnohem důležitější je správně z pozice vystoupit. Kde hledat ideální výstup.

To nejdůležitější z tradingu: Události z října a predikce listopadu 2013

To nejdůležitější z tradingu: Události z října a predikce listopadu 2013

Jsme v prvním celém obchodním týdnu nového měsíce a čekají nás nové příležitosti. Pojďme se podívat, co nám přinesl říjen a co můžeme očekávat v listopadu.


Vstup do pozice: Nákup akcií Apple

Vstup do pozice: Nákup akcií Apple

Rozředěné akcie Apple mají nalákat nové investory. Zájem mají vzbudit především u menších spekulantů, kteří vyženou cenu akcií vzhůru. Přesně to Apple očekává a také to jsem dnes udělal. Otevřít pozici na akciích můžete i vy.

Řízení pozice: Jak používat trailing stop

Řízení pozice: Jak používat trailing stop

Máte profitabilní obchodní strategii, ale chtěli byste zvýšit její úspěšnost? V tom případě vyzkoušejte řízení pozice. Reálně můžete přidat kolem 10 procent úspěšnosti navíc. Posuňte vaši obchodní strategii.