Stochastic indikátor: Obchodní strategie

5. duben 2013

I v netrendové dny lze využít indikátoru. Dobrou volbou může být právě Stochastic, který dokáže s předstihem předvídat pohyby. Jak Stochastic obchodovat a na co si dát pozor?
Stochastic indikátor: Obchodní strategieStochastic indikátor: Obchodní strategie

Stochastic

Stochastic je výtvorem obchodníka jménem Georg Lane. Skládá se ze dvou křivek, které se pohybují v rozsahu 0 až 100. Vhodný je na netrendové dny, kdy dokáže předpovědět mnoho úspěšných obchodů.

Matematický výpočet:

Dvě křivky:rychlá %K a pomalá %D

  • %K = 100((C-Lx)/(Hx-Lx)),
  • C je poslední zavírací cena (close) na příslušném časovém období (timeframu),
  • Lx je nejnižší bod (low) za vybraný časový úsek,
  • Hx je nejvyšší bod (high) za vybraný časový úsek.
  • %D = 100(Hn/Ln),
  • Hn je n-denní součet (C-Lx),
  • Ln je n-denní součet (Hx-Lx)

(platí na denním timeframe, na 1H bychom měli n-hodinový součet)

Nastavení Stochasticu

Nastavení je velmi individuální. Vybrat si můžete období obou křivek a zpomalení, které vyhlazuje obchodní signály. Ostatně vyzkoušejte sami. Každý trader je jiný a vyhovují mu odlišná data. Pro začátek můžete využít 5 3 3 (jako na obrázku).

stochasticnastaveni.jpg

Jak obchodovat?

Možností jak obchodovat Stochastic je více. V prvé řadě ho lze považovat „za RSI.“ Hranice nad 80 značí překoupenost a potenciál ke krátké pozici. Naopak pod 20 nastává přeprodanost a čekáme na příležitost ke vstupu do pozice long. Mechanismus je stejný jako u RSI.

Druhou možností je obchodovat překřížení křivek. Pokud nastane překřížení u rostoucích křivek – buy, u klesajících křivek – sell. Obě strategie můžete i kombinovat. Možností, jak obchodovat Stochastic je více.

stochastic.jpg

Spolehlivost

Záleží na nastavení a na trendovosti vybraného instrumentu. Stochastic, stejně jako RSI lze obchodovat na všech instrumentech a na většině časových pásem. Nedoporučujeme minutový graf a také obchododování pouze se Stochastic.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Stochastic indikátor: Obchodní strategie

Stochastic indikátor: Obchodní strategie

I v netrendové dny lze využít indikátoru. Dobrou volbou může být právě Stochastic, který dokáže s předstihem předvídat pohyby. Jak Stochastic obchodovat a na co si dát pozor?

MACD indikátor: Obchodní strategie

MACD indikátor: Obchodní strategie

MACD patří mezi velmi oblíbené strategie. Jedná se o trendový indikátor, který byl vyvinut již v roce 1960. Se správnou interpretací na něm můžete vydělávat i nyní. Jak na MACD.


RSI indikátor: Obchodní strategie

RSI indikátor: Obchodní strategie

Indikátory patří mezi oblíbené obchodní strategie. Využívají se u technické analýzy a u trendových dnů/trhů. Jejich interpretace je velmi snadná ovšem indikátory mají i své stinné stránky.

Konzervativní obchodní strategie

Konzervativní obchodní strategie

Trading není jen o vysokém riziku a vysokých ziscích. S určitým natavením může fungovat jako konzervativní zhodnocení volných finančních prostředků. Jak bezpečně obchodovat?