Snižujeme riziko tradingu: Bezpečný trading

30. červen 2013

Trading může být dlouhodobým zaměstnáním, ovšem je nutné dodržet několik pravidel. Pojďme se podívat, jak si z tradingu udělat živnost na celý život, případně aspoň eliminovat ztráty, jenž jsou pro ostatní konečné.
Snižujeme riziko tradingu: Bezpečný tradingSnižujeme riziko tradingu: Bezpečný trading

Základem je nepodlehnout trhu. Příležitosti, respektive peníze jsou v tradingu obrovské a skutečně můžete za pár obchodů znatelně zbohatnout. Ovšem to by neměl být váš cíl. Z dlouhodobého hlediska potřebujete jisté obchodyúměrném riziku.

Obchodní plán

Základem je dodržování obchodního plánu. Je vhodné ho vytisknout: obchoduju tenhle instrument, v daný čas za těchto podmínek, s tímto SL (stop loss) a TP (take profit). Odchylky od obchodního plánu se nepřipouštějí. Jedinou výjimkou může být ziskový obchod, kdy skutečně nasednete do rozjíždějícího trendu. Ovšem SL zadávejte vždy a obchody bez milosti ve ztrátě ukončujte.

Kontrolujte pozice i příkazy

Mnoho chyb a ztrátových obchodů vznikne z nepozornosti. Defaultně si nastavte objem – loty, které nejčastěji obchodujete, případně si nastavte nejnižší a objem zvyšujte. Zadat 1 místo 0,1 nebo 10 místo 1 může být pro váš účet doslova smrtící rána, navíc pokud obchod ihned neuzavřete (a to i tak se ztrátou kvůli spreadu z vysokého objemu).

Peníze vybírejte

Pokud se vám daří, je dobré peníze pravidelně odebírat a to aspoň 50 procent. Pokud si všechny peníze necháte na obchodním účtu, můžete se nechat strhnout k příliš vysokému riziku, kdy si řeknete: budu riskovat jen to, co jsem už vydělal. Ovšem to neodpovídá money managementu... Rozhodně nedělat, pomoci vám mohou pravidelné výběry.

Sebevzdělání

Udělejte si klidně i pauzu a backtestujte, zkoušejte nové strategie, upravujte, vylepšujte (ale nekomplikujte). Čtěte literaturu i internetové portály z oboru a učte se od úspěšných.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Snižujeme riziko tradingu: Bezpečný trading

Snižujeme riziko tradingu: Bezpečný trading

Trading může být dlouhodobým zaměstnáním, ovšem je nutné dodržet několik pravidel. Pojďme se podívat, jak si z tradingu udělat živnost na celý život, případně aspoň eliminovat ztráty, jenž jsou pro ostatní konečné.

Komodity: Bezpečný přístav nebo zmanipulovaná produkce

Komodity: Bezpečný přístav nebo zmanipulovaná produkce

Obchodování komodit rozhodně patří na burzu. Jedná se o jeden z trhů, který nabízí velké výdělky i při malých pohybech. Komodity jsou velmi lukrativní, ovšem jedná se o dvousečnou zbraň. Co byste měli vědět.


Cena zlata opět padá: Bezpečný přístav v ohrožení, nakoupit nebo prodat?

Cena zlata opět padá: Bezpečný přístav v ohrožení, nakoupit nebo prodat?

Cena zlata je velmi sledovanou komoditou. Ostatně se jedná o jeden z ekonomických ukazatelů, který odráží důvěru investorů. Bude propad na zlatě pokračovat? Vyplatí se investovat do zlata a to třeba i ve fyzické podobě?

Trading: Zaměstnaní pro muže i ženy

Trading: Zaměstnaní pro muže i ženy

V dnešním článku se zaměříme spíše na možnosti tradingu ve smyslu zaměstnání. Je trading vhodný pro muže i pro ženy? Jsou ženy dobré obchodnice?