Sloupcový, čárový, svíčkový: Jaký graf používat?

25. březen 2013

Zobrazování dat v platformě je možné hned několika způsoby. Záleží jen na vašem stylu obchodování, používaných strategií a na sympatiích, případně snazší orientaci. Existuje zobrazení, které je jednoznačně nejlepší?
Sloupcový, čárový, svíčkový: Jaký graf používat?Sloupcový, čárový, svíčkový: Jaký graf používat?

Čárový graf

Jedná se o nejjednodušší zobrazení vývoje na daném instrumentu. Čárový graf je velmi přehledný, ovšem k obchodování není příliš vhodný.

K zobrazení se využívá průměr ceny v určitém období, graf vám tedy nezobrazí maximální a minimální cenu, pouze průměr. Využít ho lze při obchodování fundamentální analýzy,i když z velké části ztrácíte technický přehled.

Svíce
Svíce
[453x418 23 KB]
Sloupec
Sloupec
[453x418 22 KB]
Sloupcový graf
Sloupcový graf
[550x236 38 KB]
Čárový graf
Čárový graf
[549x235 38 KB]
Svícový graf
Svícový graf
[549x239 39 KB]

Svíčkový graf

Mnohem více informací vám nabídne svíčkový graf. Barevné tělo zobrazuje otevírací a zavírací cenu ve vámi zvoleném time frame (časový rámec). Stín (to co z těla vybočuje nahoru a dolu) ukazuje maximum a minimum ve vašem časovém pásmu.

V případě time frame 15M znamená jedna svíčka 15 minut, vidíte tedy otevírací cenu (kde byla cena) například ve 12:00, zavírací cenu (kde byla cena v) ve 12:15. Svíce vám umožní sledovat i maximální a minimální cenu (tzv. stín) na vámi zvoleném time frame.

Z jedné svíčky nelze jednoznačně říci, zda se jedná o open nebo close (svíce může být rostoucí nebo klesající). Až z grafu vidíme, že zelená těla mají rostoucí svíce, tedy níže je open a výše close.

Sloupcový graf

Poslední možnost tvoří sloupcový graf. Jedná se pouze o jiné grafické zobrazení svíčkového grafu. Každý sloupec má dvě krátké čárky nalevo a napravo. Ty značí otevírací (nalevo) a zavírací (napravo) cenu. I zde nalezneme stín, který nám ukazuje maximum a minimum.

Pro trading vám můžeme doporučit svíčkový nebo sloupcový graf. Záleží jen na vašich preferencí. Na obrázcích vidíte jeden instrument ve stejném časovém pásmu, pouze změněn typ grafu (červené čáry mi zobrazují průměrné ceny – MA, jedná se o snadnou obchodní strategii, o ní až příště).

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor:

Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Sloupcový, čárový, svíčkový: Jaký graf používat?

Sloupcový, čárový, svíčkový: Jaký graf používat?

Zobrazování dat v platformě je možné hned několika způsoby. Záleží jen na vašem stylu obchodování, používaných strategií a na sympatiích, případně snazší orientaci. Existuje zobrazení, které je jednoznačně nejlepší?

Řízení pozice: Jak používat trailing stop

Řízení pozice: Jak používat trailing stop

Máte profitabilní obchodní strategii, ale chtěli byste zvýšit její úspěšnost? V tom případě vyzkoušejte řízení pozice. Reálně můžete přidat kolem 10 procent úspěšnosti navíc. Posuňte vaši obchodní strategii.


Metatrader4: Základní ovládání

Metatrader4: Základní ovládání

Metatrader patří mezi nejčastější obchodní platformy. Ukážeme vám jeho základní vlastnosti, možné nastavení a realizaci obchodů. Seznamte se s metatraderem.

Jak správně kreslit trendové čáry

Jak správně kreslit trendové čáry

Trendová čára je základním nástrojem k obchodování, určí vám tendenci trhu a často vám pomůže se vstupem nebo výstupem z pozice. Většina lidí předpokládá, že nakreslit trendovou čáru je jednoduché a tomuto úkonu nevěnuje pozornost. Nakreslit trendovou čáru je skutečně jednoduché, ale musíte vědět, j…