Proč preferuji brokera s ECN/STP účtem

9. květen 2013

Najít správného brokera není snadné. Jedná se zároveň o velmi důležitý krok, který může vést až k základu samotného obchodování. Rozdíl ve výběru brokera může dojít až na hranici zisku a ztráty. Pouze s kvalitním brokerem je obchodování snazší.
Proč preferuji brokera s ECN/STP účtemProč preferuji brokera s ECN/STP účtem

Trading není jednoduchý, proč si ho komplikovat špatnou volbou brokera? A kdo je to vůbec ten špatný broker, případně jak ho poznat? Pomůžeme vám v hledání správného nejen forexového brokera.

Typy brokerů

Existují tři typy brokerů: Market maker (označován jako MM nebo DD – dealing desk), ECN a STP. Jednotlivé druhy jsme vám již představovali, dnes vám sdělím osobní názor, proč vybírám ECN a STP účet.

Proč ECN/STP

Nízké poplatky za provedení příkazu, okamžité plnění a zájem brokera na mém výdělku (neobchoduji proti brokerovi). To jsou základní výhody ECN/STP účtu. Broker mě podporuje, dává mi dobrou cenu a je v jeho zájmu, abych měl nejlepší možné plnění. Sami cítíte, že je lepší mít parťáka než protihráče (v případě MM).

Nešvary market makerů

Market makeři jsou nejenom dražší (ve většině případů), ale především obchodují proti vám. Jejich záměrem je, abyste prodělali. To samozřejmě může vést až k poškozování klientů. Na několika diskusních fórech se dočtete, jak je market maker skvělý, ale jen do té doby, dokud proděláváte (a broker vydělává). Jakmile se dostanete do zisku a broker na vás tratí, nejste pro něj zajímavý. Dle subjektivních názorů traderů dochází následně k prodloužení zadávání příkazů (rekotací na horší ceny), zvyšuje se prodleva i v případě ukončení obchodu. Podmínky se stávají neúnosné a klienta poškozují.

Výše zmíněné se ovšem velmi špatně dokazuje. I z těchto důvodů raději obchoduji s STP/ECN, kde vím, že se mi úmyslně něco podobného nestane, protože to není v záměru brokera.

Market makeři nemusejí být špatní. Rozhodně nechci paušalizovat a znám i několik velmi kvalitních. Vhodní jsou ovšem především pro investory, kteří drží pozice měsíc(e). Pro daytradery je výhodnější STP/ECNnízkými poplatky a okamžitým plněním.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Proč preferuji brokera s ECN/STP účtem

Proč preferuji brokera s ECN/STP účtem

Najít správného brokera není snadné. Jedná se zároveň o velmi důležitý krok, který může vést až k základu samotného obchodování. Rozdíl ve výběru brokera může dojít až na hranici zisku a ztráty. Pouze s kvalitním brokerem je obchodování snazší.

Problémy s plněním: Vysoká volatilita nebo chyba brokera?

Problémy s plněním: Vysoká volatilita nebo chyba brokera?

Obchodní výsledek do velké míry závisí na brokerovi. Pokud máte velké spready, poplatky a pomalé plnění, tak jste oproti konkurenci značně znevýhodněni. Navíc i dobrá obchodní strategie, která by jinde generovala zisk, může ve vašem případě znamenat ztrátu. Kdy je pravý čas na změnu brokera?


Proč AOS není pro začátečníky

Proč AOS není pro začátečníky

Automatický obchodní systém, zkráceně AOS je často inzerován jako vhodný nástroj pro začátečníky. Pod tíhou mnoho reklamních mailů s touto tématikou bych rád poukázal, proč AOS nepovažuji jako vhodný systém pro začátečníka.

Plus500 opět v problémech: výběr brokera je základ

Plus500 opět v problémech: výběr brokera je základ

Broker je váš obchodní partner, svěřujete mu peníze, věříte mu a bez něj nemá celé vaše snažení žádný smysl. Výběr byste tedy měli několikrát zvážit a teprve následně udělat konečné rozhodnutí. Pokud ale uvažujete o Plus500, rychle na to zapomeňte.