Přecházíme na reálný účet: První live obchody

20. květen 2014

Pokud jste přesvědčeni, že vám demo účet již nic nedává, tedy ovládáte platformu, máte obchodní strategii s danými pravidly a dosahujete zisku, je ten pravý čas na reálné obchodování. Ukážeme vám časté komplikae, poučte se i z našich chyb a začněte vydělávat.

První reálný účet

První live účet doporučuji otevřít co nejdříve, jak již bylo zmíněno, pokud ovládáte platformu a vlastníte profitabilní strategii, není na co čekat. Ovšem kde jej zřídit a s jakou částkou začít?

S výběrem brokera vám můžeme pomoci i my. Na tradeportal.cz postupně hodnotíme a srovnáváme jednotlivé brokery, naše hodnocení je nezávislé a vychází z podmínek brokera. Pokud vám něco doporučíme, můžete si být jisti, že bychom to obchodovali také.

Druhou otázkou je částka. Začít byste měli s vlastními penězi, rozhodně ne s půjčenými. Zároveň by se mělo jednat o částku, kterou nepotřebujete a její ztráta, tedy prodělek by neznamenal nic jiného, než zklamání. Začít můžete i s mikro účtem, kam vložíte například 10 000 Kč. I s takovou částkou lze komfortně obchodovat a dodržovat money management. Samozřejmě zisky budou úměrné vložené částce.

I mikro účet s malou částkou je lepší, než demo, na kterém měsíce se ziskem obchodujete. Na demu se reálný trading nenaučíte a nice nevyděláte.

První obchody: první komplikace

Trading je o emocích, dodržujte obchodní strategii, na kterou jste zvyklí z demo účtu. Neposouvejte si stop loss, nebojte se realizovat ztrátu. Pokud uděláte několik ztrátových obchodů, obchodujte dále, jako by se nic nestalo rozhodně neriskujte a nechtějte to získat hned zpět.

Udržet emoce, to je to, o čem je trading. Demo účet vás na to nikdy nepřipraví.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Přecházíme na reálný účet: První live obchody

Přecházíme na reálný účet: První live obchody

Pokud jste přesvědčeni, že vám demo účet již nic nedává, tedy ovládáte platformu, máte obchodní strategii s danými pravidly a dosahujete zisku, je ten pravý čas na reálné obchodování. Ukážeme vám časté komplikae, poučte se i z našich chyb a začněte vydělávat.

Přecházíme na reálný účet: Kdy a proč opustit demo účet

Přecházíme na reálný účet: Kdy a proč opustit demo účet

Zřejmě každý začal s tradingem na demo účtu. Ovšem zde peníze nevyděláte a po krátké době je vhodné přejít na live trading. Jak na to? Na co se připravit a jakých nejčastějších chyb se vyvarovat? Přečtěte si naše tipy doplněné o vlastní zkušenosti.


První live obchody: Jak na emoce, přelstěte psychiku

První live obchody: Jak na emoce, přelstěte psychiku

Pokud jste začali s live tradingem, určitě jste pocítili tlak emocí. Psychika každého pracuje jinak, ale otevřený obchod, ať už v zisku nebo ve ztrátě, zřejmě nenechá chladného nikoho. Jak na psychiku? Ovládněte emoce, mám pro vás jednoduché rady, které také využíváme.

Demo účet: Trading bez rizika

Demo účet: Trading bez rizika

Demo účet, paper trading, backtesting nebo-li obchodování nanečisto je pro každého začátečníka nutností. Ukážeme si základní výhody a nevýhody dnešních demo účtů.