Obchodujeme gapy: Reálné obchody

18. září 2013

Minulý týden jsme vás informovali o obchodování gapů. V tomto týdnu jste ihned po otevření trhu měli několik příležitostí. Pojďte se podívat, jak jsme s nimi naložili a zda je obchodování gapů složité a profitabilní.
Obchodujeme gapy: Reálné obchodyObchodujeme gapy: Reálné obchody

Obchodní strategie obchodování gapů je velmi jednoduchá, spekulujete na vyplnění mezery, která se vytvořila například v době, kdy byl trh uzavřen. V noci z neděle na pondělí je těchto mezer/gapů nejvíce. Tento týden nabídl trh hned několik příležitostí.

Informace o instrumentu

Nejdříve si musíte zjistit informace o instrumentu, který hodláte obchodovat. Například o víkendu se podívejte na forexfactory.com a ověřte si, zda není vámi hodlaný instrument ovlivněn zprávou, která by ho mohla znehodnotit a gap by se tak vytvořil uměle. Typickým příkladem může být prohlášení Bernankeho (FED) ve čtvrtek nebo v pátek. Taková informace se přes víkend „rozleží“ a může způsobit gap, který by podle strategie nemusel skončit v zisku.

Obchodní strategie

Základ jsme vám dali, ovšem každý je jiný a individualizace je na místě. Ovšem ověřte si ji na historických datech – backtesting.

Pamatujte, že žádná obchodní strategie není stoprocentní. Důležité je, aby byla profitabilní a to je dokonce možné i s úspěšností obchodů pod 50 procent. Záleží jen na nastavení stop loss a take profitu.

Zobchodované obchody

Tyto příležitosti jsem osobně na základě strategie obchodování gapů realizoval:

gbpusdgap.jpgusdjpygap.jpg

eurusdgapy.jpg

Zisk

  • 47 pipsů na GBP/USD
  • 46 pipsů na USD/JPY
  • 33 pipsů na EUR/USD

Tentokrát se zdařilo, i když obchod na EUR/USD jsem „přiškrtil“ a přesně se vyplatilo. Po tisících hodin koukání na grafy zapojíte i trochu diskrece. Rozhodně neusínám na vavřínech a je mi jasné, že příští obchodování gapů může nadělit i tři ztráty. I přesto strategii věřím.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Obchodujeme gapy: Reálné obchody

Obchodujeme gapy: Reálné obchody

Minulý týden jsme vás informovali o obchodování gapů. V tomto týdnu jste ihned po otevření trhu měli několik příležitostí. Pojďte se podívat, jak jsme s nimi naložili a zda je obchodování gapů složité a profitabilní.

Obchodujeme gapy: Obchodní ukázka

Obchodujeme gapy: Obchodní ukázka

Obchodování gapů patří mezi jednu z nejlehčích obchodních strategií. V jednoduchosti je síla a v tradingu to platí také. Ukážeme vám reálné možnosti této obchodní strategie, kterou můžete zítra obchodovat i vy.


Obchodujeme gapy: Jednoduchá strategie pro každého

Obchodujeme gapy: Jednoduchá strategie pro každého

Na víkend, respektive již na neděli ráno jsme si pro vás připravili jednu obchodní příležitost. I o víkendu, kdy je burza zavřená se můžete připravit na úspěšný začátek do nového týdne. Jak na to.

Obchodujeme gapy: Mezery se vyplňují

Obchodujeme gapy: Mezery se vyplňují

Jedná se o další z velmi jednoduchých, ale úspěšných obchodních strategií. Nezapomínejte, že v jednoduchosti je síla a aspoň backtestujte obchodování gapů, tedy mezer, jenž trh vytváří.