Obchodujeme gapy: Mezery se vyplňují

2. květen 2013

Jedná se o další z velmi jednoduchých, ale úspěšných obchodních strategií. Nezapomínejte, že v jednoduchosti je síla a aspoň backtestujte obchodování gapů, tedy mezer, jenž trh vytváří.
Obchodujeme gapy: Mezery se vyplňujíObchodujeme gapy: Mezery se vyplňují

Gapy

Mezery neboli gapy většinou najdeme po otevření trhu. Obvykle trh nenaváže přesně na částce, kde skončil. Gapy můžeme ve velké míře najít na instrumentech, které májí obchodní hodiny během pracovního týdne. Naopak u forexu, například eur/usd, kde se decentralizovaně obchoduje od pondělí (respektive neděle večer) do pátka najdeme gapy během týdne obtížněji.

Kde hledat gapy

Jak již bylo naznačeno, tvoří se především v době, kdy se neobchoduje. U zmíněného eur/usd to je o víkendu, stejně tak například na zlatě. Pokud se vám nechce čekat, najděte si instrument s otvíracími hodinami uvnitř týdne, například kukuřici.

Gapy mohou nastat i ve chvílích snížené, případně extrémně vysoké volatility. I na zmíněném eur/usd najdete gapy uvnitř týdne a to nejčastěji v noci, případně brzo ráno. Když se na graf podíváte o půlnoci, ve dvě hodiny, ve čtyři hodiny ráno, zjistíte, že pohyby jsou minimální a může nastat gap.

Jak gap obchodovat?

Obvykle se spekuluje na vyplnění gapu. Většinou se trh opravdu vrací a mezeru v trhu = gap vyplní. Uzavře-li cena zlata v pátek na 1 500 dolarů za unci a v neděli večer otevře na 1510 dolarů na unci, měli byste zadat příkaz sell – short a spekulovat na vyplnění gapu.

Gapy je nutné nakoukat a dodržovat money management (pokud je gap příliš malý, nemá smysl ho obchodovat). Ovšem jedná se o velmi snadnou a úspěšnou obchodní strategii. Gapy doporučuji nejdříve backtestovat a najít si instrument, který vám bude vyhovovat.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Obchodujeme gapy: Mezery se vyplňují

Obchodujeme gapy: Mezery se vyplňují

Jedná se o další z velmi jednoduchých, ale úspěšných obchodních strategií. Nezapomínejte, že v jednoduchosti je síla a aspoň backtestujte obchodování gapů, tedy mezer, jenž trh vytváří.

Obchodujeme gapy: Jednoduchá strategie pro každého

Obchodujeme gapy: Jednoduchá strategie pro každého

Na víkend, respektive již na neděli ráno jsme si pro vás připravili jednu obchodní příležitost. I o víkendu, kdy je burza zavřená se můžete připravit na úspěšný začátek do nového týdne. Jak na to.


Akcie Apple rostou, gapy se vyplňují

Akcie Apple rostou, gapy se vyplňují

Obchody, které provádíme, nejsou žádným tajemstvím. Ostatně o tom se můžete přesvědčit prezentovanými obchodními strategiemi, případně přehledem za každý obchodní měsíc. V současné době se potvrzuje, že se gapy vyplňují.

Obchodujeme gapy: Obchodní ukázka

Obchodujeme gapy: Obchodní ukázka

Obchodování gapů patří mezi jednu z nejlehčích obchodních strategií. V jednoduchosti je síla a v tradingu to platí také. Ukážeme vám reálné možnosti této obchodní strategie, kterou můžete zítra obchodovat i vy.