Obálková metoda: Obchodní strategie

27. srpen 2013

Dnes vám představím opět jednoduchou, ale účinnou obchodní strategii. Osobně ji s úspěchem obchoduji na reálném účtu. Nejedná se o zlatý grál, ale s trochou cviku může vydělávat i vám.
Obálková metoda: Obchodní strategieObálková metoda: Obchodní strategie

Obchodní strategie, kterou vám přiblížím níže nemám ze své hlavy. Na live tradingu ji zveřejnil Ludvík Turek.

Dva klouzavé průměry

Základem jsou dva klouzavé exponenciální průměry. Oba dva s periodou 50, ale jeden na high a druhý na low. Mezi těmito klouzavými průměry vznikne právě obálka, podle které získala strategie svůj název. Obálková metoda počítá s rozjetým trendem, který mírně zkoriguje a dá vám šanci vstoupit. Právě tato metoda ukáže, kde vstoupit.

Obchodní příklady

Svíce uzavírají pod klouzavým průměrem 50 low (tím nižším), následně se dostanou do obálky, a dokonce se dotknou high klouzavého průměru nebo se krátkodobě dostanou i nad něj, ale neuzavřou nad ním (to je důležité). Následně se vrací zpět a jakmile uzavře svíce pod klouzavým průměrem 50 low, je to příkaz do krátké pozice.

Opačně funguje i příkaz do dlouhé pozice. Cena je nad high 50, spadne do obálky, dotkne se dolní hranice, ale neuzavře pod ní, jakmile se dostane zpět nad high 50 a uzavře, je to vstup do dlouhé pozice – buy.

Pokud se stane, že svíce projde obálkou a uzavře na druhé straně, je to konec této strategie a vyhledáváme dále.

obalka

Stop loss a také profit

Stop loss lze umístit na vzdálenější klouzavý průměr, případně dále na svíčku, která tvořila formaci strategie (dotýkala se či krátce prošla, ale následně se cena otočila).

Také profit aspoň 1,6 násobek vzdálenosti vstup do pozice a stop lossu. Lze také obchodovat dva obchody. Začít se stejným SL a v případě dosažení TP jeden obchod zavřít a druhému posunout SL na vstup a TP dále dle trhu, aspoň na dvojnásobek prvotní vzdálenosti SL vstup do obchodu.

Konkrétní obchod na live účtu

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Obálková metoda: Obchodní strategie

Obálková metoda: Obchodní strategie

Dnes vám představím opět jednoduchou, ale účinnou obchodní strategii. Osobně ji s úspěchem obchoduji na reálném účtu. Nejedná se o zlatý grál, ale s trochou cviku může vydělávat i vám.

Jak začít obchodovat za odpoledne II.: Obchodní strategie pro všechny

Jak začít obchodovat za odpoledne II.: Obchodní strategie pro všechny

Minule jsme si ukázali jednoduché obchodní strategie, které skutečně lze naučit za jedno odpoledne. Nyní si dvojici obchodních strategií rozšíříme o další banální, ale fungující strategie. I my obchodujeme na základě těchto strategií a výsledek zveřejňujeme každý měsíc na těchto stránkách.


USD/JPY: Špatná obchodní strategie nebo malý stop loss? Vývoj reálného obchodu

USD/JPY: Špatná obchodní strategie nebo malý stop loss? Vývoj reálného obchodu

Minulý týden jsme vás informovali o obchodní příležitosti na měnovém páru USD/JPY. Pojďte se podívat, jak se obchodní příkaz vyvíjí, případně jak skončil. Jaký jsme realizovali zisk nebo ztrátu. Tento příkaz jsem osobně obchodoval i na reálném účtu.

1 2 3 gap: Obchodní strategie

1 2 3 gap: Obchodní strategie

Jednoduchá obchodní strategie s vysokou úspěšností. Opět si ukážeme, že v jednoduchosti je síla a k profitabilní obchodní strategii není potřeba nic složitého. Naučte se 1-2-3 gap a začněte ihned vydělávat.