Můj první rok tradingu: Nejhorší začátky

31. červenec 2013

Začátky jsou vždy nejtěžší. Ostatně trading lze považovat za jinou formu podnikání a první rok je kritický. Ani já jsem nebyl výjimkou. Přečtěte si, co v prvním roce může potkat například i vás a poučte se z mých chyb.




Můj první rok tradingu: Nejhorší začátkyMůj první rok tradingu: Nejhorší začátky

Demo účet

Po půl roku na demo účtu jsem se odhodlal k založení reálného účtu. Oslovila mě nabídka brokera, který měl (a stále má) pobočku v Praze. Jednalo se o XTB, ale v té době ještě neměly STP a s jejich účtem a přístupem market makera jsem měl později velké problémy (naštěstí dnes již STP nabízejí a řadí se tím mezi špičku).

První obchody

Po otevření účtu jsem téměř ihned zaslal peníze na obchodní účet. Připsání peněz do platformy (MT4) trvalo asi den. Už ten den jsem začal obchodovat. Otevíral jsem pozice především na zlatě a eur/usd.

Vždy jsem šel nejmenší možný objem, tedy 0,1 lotu. Zpětně si uvědomuji, že to nebyla vhodná volba, protože na zlato jsem neměl dostatečně velký účet. To byl další problém, který jsem si v začátcích neuvědomoval.

Po cca měsíci jsem skončil v plusu 1 500 Kč. Mým cílem bylo vyhledávat jisté obchody a vytvořit si určitý polštář, nebo-li vydělat nějaké peníze a případné ztráty krýt z nich (nejít do svého).

Nastavení

I když jsem platformu již dobře znal, po prvním měsíci jsem udělal první chybu, na zlatě jsem přehlédl objem a místo 0,1 zadal 1 lot. Navíc se zadáním obchodu se trh okamžitě rozjel opačným směrem a než jsem zjistil, co se stalo, prodělal jsem 3 000 Kč. Tedy celý měsíc jsem ztratil a ještě se dostal do svých.

Tento špatný obchod mě vydeptal psychicky (nejednalo se o velkou ztrátu – v průběhu měsíce byly výkyvy i ztráty větší, nic, s čím bych nepočítal, ale přes svoji chybu jsem se nemohl přenést). Navíc když jsem si procházel všechny obchody z prvního měsíce, zjistil jsem, že je uzavírám příliš brzy, nedržím se obchodního plánu.

Strategie byla dobrá a kdybych obchod uzavřel, nastavil a nechal být, vydělal bych mnohem více. To byla další podpásovka a cca po měsíci a půl jsem si uvědomil, že to psychicky nezvládám.

Jak jsem se z této situace dostal a jak nakonec dopadl můj první rok vám sdělím v příštím článku.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Můj první rok tradingu: Nejhorší začátky

Můj první rok tradingu: Nejhorší začátky

Začátky jsou vždy nejtěžší. Ostatně trading lze považovat za jinou formu podnikání a první rok je kritický. Ani já jsem nebyl výjimkou. Přečtěte si, co v prvním roce může potkat například i vás a poučte se z mých chyb.

Můj první rok tradingu: Nejhorší začátky II.

Můj první rok tradingu: Nejhorší začátky II.

V prvním roce jste nejzranitelnější. Odradit vás mohou chyby, které zkušené tradery nerozhodí. Já nejsem výjimkou a první rok jsem udělal mnoho chyb. Neudělejte je i vy.


Přecházíme na reálný účet: První live obchody

Přecházíme na reálný účet: První live obchody

Pokud jste přesvědčeni, že vám demo účet již nic nedává, tedy ovládáte platformu, máte obchodní strategii s danými pravidly a dosahujete zisku, je ten pravý čas na reálné obchodování. Ukážeme vám časté komplikae, poučte se i z našich chyb a začněte vydělávat.

Vývoj ceny zlata v roce 2013: Zlato uzavírá nejhorší rok

Vývoj ceny zlata v roce 2013: Zlato uzavírá nejhorší rok

Zlato bylo v roce 2013 v klesajícím trendu a v průběhu roku odepsalo téměř jednu třetinu celkové ceny. Jeden z nejhorších roků pro zlato se uzavírá a nabízí se otázka, co bude se zlatem dále. Vyplatí se do něj investovat v roce 2014?