Metatrader4: Základní ovládání

23. březen 2013

Metatrader patří mezi nejčastější obchodní platformy. Ukážeme vám jeho základní vlastnosti, možné nastavení a realizaci obchodů. Seznamte se s metatraderem.
Metatrader4: Základní ovládáníMetatrader4: Základní ovládání

I když je metatrader intuitivní, na první pohled může vypadat mírně chaoticky. Především nováčkům přinášíme seznámení se základním ovládáním metatraderu.

Zřízení účtu

Prvním krokem je zřízení demo účtu, případně reálný účet. V případě demo účtu získáte login i heslo mailem. V mailu by se měli nalézat i odkaz ke stažení metatraderu s již nastavenými servery pro daného brokera.

Po instalaci a nainstalovaní metatraderu klikněte na ikonu signálu (1), případně v horní liště přes soubor – přihlásit.

Program je zdarma ke stažení >> zde <<

Zvolení instrumentu

V okně trh (2) si vyberete instrument, jenž chcete obchodovat. Pokud jste nenašli, může být váš instrument pouze skryt. V oblasti trhu klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte ukázat všechny symboly.

Pokud chcete zobrazit graf, myší klikněte pravým tlačítkem na instrument a zvolte Okno grafu. Dvojím kliknutím na instrument můžete otevřít obchod (budete dotázání na objem, sell nebo buy...).

mt4.jpg

Timeframe

Neboli časový rámec. Zvolte si, kolik času má jedna svíce zobrazovat (v našem případě znamená jedna svíce jednu hodinu). To stejné můžete uskutečnit i kliknutím na logo hodin (3).

Zobrazení dat

V další sekci (4) si můžete zvolit druh grafu (sloupcový, svíčkový, čárový). Na obrázku je zvolen svíčkový graf. Plus a mínus upravuje velikost grafu. Ikonka s play automaticky posouvá graf s aktuálním příchodem dat. Ikonka se stop udržuje volné místo na pravé straně.

Technická analýza

Součástí technické analýzy jsou oscilátory, indikátory. Ty naleznete v horní liště i v navigátoru (5). Stačí přetáhnout směrem do grafu nebo dvojklik.

Obchody

Po otevření obchodu uvidíte obchod v TermináluObchod (6). Pokud v této sekci otevřený obchod naleznete a kliknete na něj pravou částí myší, můžete obchod uzavřít nebo upravit.

Nyní umíte základní funkce MT4. V dalším díle vám ukážeme individuální upravení platformy a další užitečné rady pro metatrader.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Metatrader4: Základní ovládání

Metatrader4: Základní ovládání

Metatrader patří mezi nejčastější obchodní platformy. Ukážeme vám jeho základní vlastnosti, možné nastavení a realizaci obchodů. Seznamte se s metatraderem.

Základní pojmy tradingu

Základní pojmy tradingu

Slovník obchodníka obsahuje mnoho zicích slov a zkratech. Pro laika je velmi těžké se v řeči tradera orientovat. Níže najdete slovník základních pojmů.


Začínáme obchodovat v pěti krocích: Základní návyky tradera

Začínáme obchodovat v pěti krocích: Základní návyky tradera

Povolání tradera není snadné jen ze strany správných obchodů, ale i ze strany základních návyků. Trading je povoláním, na které vás ve škole ani v práci nepřipraví. Co byste měli vědět?

Trend je tvůj přítel: základní pravidlo tradingu

Trend je tvůj přítel: základní pravidlo tradingu

Určitě už jste slyšeli frázi „Trend is your frend“. Dnes si ukážeme, proč je tak dobré obchodovat v trendu, jak se vás snaží trh napálit, a jak s těmito informaci obchodovat. Posuňte svůj trading zase o level výše a to díky jednoduchému pravidlu.