MACD indikátor: Obchodní strategie

8. duben 2013

MACD patří mezi velmi oblíbené strategie. Jedná se o trendový indikátor, který byl vyvinut již v roce 1960. Se správnou interpretací na něm můžete vydělávat i nyní. Jak na MACD.
MACD indikátor: Obchodní strategieMACD indikátor: Obchodní strategie

Jak již bylo zmíněno, MACD bylo vyvinuto již v roce 1960 Geraldem Apellem. Nejedná se o nic složitého, MACD vychází ze tří exponenciálních průměrů. Ovšem to znám nemusíte, vám bude stačit, jak obchodovat.

Matematický výpočet

MACD = EMA (12) – EMA (26)
EMA – exponenciální klouzavý průměr

EMA (9) tvoří signální křivku

Nastavení MACD

MACD je tvořeno klouzavými průměry. Vybíráme tedy, které klouzavé průměry se od sebe mají odečítat a kde má být hlavní signální křivka. Standardně je nastaveno 12, 26 a 9. S tím vám doporučujeme i začít. Až po zkušenostech můžete změnit.

nasatvenimacd.jpg

Jak obchodovat?

I u MACD je více možností, jak obchodovat. První signály může tvořit překřížení signální křivky. Jakmile cena na daném time frame uzavře pod signální křivkou, je to signál k prodeji – sell. Uzavření nad signální křivkou je příkazem buy (označeno červeně).

Obdobně lze obchodovat překřížení, respektive vzdálení od nulové křivky (označeno modře).

macd.jpg

Spolehlivost

MACD je spolehlivé v trendové dny. Společně s RSI a Stochastic se jedná o velmi silný indikátor. Upravit si ho můžete jinými klouzavými průměry (nahradit původních 12, 26 a 9). Není vhodné kombinovat RSI, Stochastic a MACD zároveň. Všechny obchodní strategie nejdříve otestujte na demo účtu.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

MACD indikátor: Obchodní strategie

MACD indikátor: Obchodní strategie

MACD patří mezi velmi oblíbené strategie. Jedná se o trendový indikátor, který byl vyvinut již v roce 1960. Se správnou interpretací na něm můžete vydělávat i nyní. Jak na MACD.

RSI indikátor: Obchodní strategie

RSI indikátor: Obchodní strategie

Indikátory patří mezi oblíbené obchodní strategie. Využívají se u technické analýzy a u trendových dnů/trhů. Jejich interpretace je velmi snadná ovšem indikátory mají i své stinné stránky.


Stochastic indikátor: Obchodní strategie

Stochastic indikátor: Obchodní strategie

I v netrendové dny lze využít indikátoru. Dobrou volbou může být právě Stochastic, který dokáže s předstihem předvídat pohyby. Jak Stochastic obchodovat a na co si dát pozor?

Konzervativní obchodní strategie

Konzervativní obchodní strategie

Trading není jen o vysokém riziku a vysokých ziscích. S určitým natavením může fungovat jako konzervativní zhodnocení volných finančních prostředků. Jak bezpečně obchodovat?