Jaké zhodnocení u tradingu očekávat?

19. listopad 2014

Zhodnocení peněz, to je to, co lidi na tradingu láká. Pro nic jiného to vlastně ani neděláme. Ovšem jaká mít očekávání. Lze v prvním roce vydělat procento, pět, deset, padesát nebo počáteční kapitál i zněkolikanásobit? Ano, lze, ale dnes se podíváme se střízlivější předpoklady, které vycházejí ze zkušeností profesionálních traderů.
Jaké zhodnocení u tradingu očekávat?Jaké zhodnocení u tradingu očekávat?

První dva roky

Začátky jsou v každém businessu náročné a o tradingu to platí také. Byli byste velkou výjimkou, pokud byste nevložili počáteční investici v podobě nepovedených obchodů. První týdny a měsíce se tak snadno můžete dostat i do ztráty a váš cíl by měl být pouze jeden, neprodělat.

Ke správnému vstupu do tradingu by vám mělo pomoci především správné řízení peněz, používání stol lossů, take profitů a především pečlivě testovaná obchodní strategie.

Pokud první rok zakončíte na nule, nebo s procentní ztrátou, lze jej považovat za velmi povedený a i s tímto výsledkem se zařadíte mezi ty úspěšnější.

Druhý až pátý rok

Pokud u tradingu vydržíte déle, než dva roky, je to signálem vaší dobře odvedené práce. Pečlivě stanovené stop lossy vás nenechali zkrachovat a sbíráte nejen čím dál více dobrých obchodů, ale také zkušenosti. Zhodnocení se posouvá do plusu a pohybuje se v rozmezí 5 – 20 procent ročně, výjimečně i více.

Zkušený obchodník, pět let a více

Po pěti letech jsou zkušenosti opravdu velké. Máte za sebou tisíce obchodů, tisíce nakoukaných hodin grafů a vše je potřeba zúročit. Opravdu zkušení tradeři následně dokáží díky tvrdé dřině a disciplíně vydělávat i více než 50 procent obchodního účtu ročně.

50 procent obchodního účtu zní rozhodně lákavě, ale pokud se k této metě chcete dostat, musíte začít a první roky neprodělat. Rozhodně nezačínejte s cílem 50 procent, ale maximálně procenta, dvou.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jaké zhodnocení u tradingu očekávat?

Jaké zhodnocení u tradingu očekávat?

Zhodnocení peněz, to je to, co lidi na tradingu láká. Pro nic jiného to vlastně ani neděláme. Ovšem jaká mít očekávání. Lze v prvním roce vydělat procento, pět, deset, padesát nebo počáteční kapitál i zněkolikanásobit? Ano, lze, ale dnes se podíváme se střízlivější předpoklady, které vycházejí ze zk…

Trading: Jaké zhodnocení očekávat?

Trading: Jaké zhodnocení očekávat?

Trading je business, jehož hlavním cílem je generovat zisk. Ovšem jak velké zisky lze očekávat při dodržení základních pravidel money managementu? Je pro vás trading zajímavý i z dlouhodobého hlediska?


Začínáme obchodovat v pěti krocích: Co od obchodování očekávat?

Začínáme obchodovat v pěti krocích: Co od obchodování očekávat?

Obchodování na burze je často inzerované jako snadný způsob, jak vydělat peníze. Ovšem to vám rozhodně říkat nebudeme. Trading není snadný a není pro každého. I přesto s ním lze vydělávat slušné peníze. V našem seriálu se pokusíme udělat z úplných začátečníků zkušené tradery. Víme, jak na to.

Jaké jsou možnosti oddlužení?

Jaké jsou možnosti oddlužení?

Obsahem insolvenčního zákona je, mimo jiné, řešení v oblasti neschopnosti splácení dluhů. Nabízí možnosti, jak pro fyzické osoby, bývalé živnostníky, ale také pro podnikatele. Nabízí se tak určité možnosti, jak se zadlužení zbavit. Jaké jsou možnosti a za jakých podmínek, se dočtete v následujícím č…