Jak správně kreslit trendové čáry

24. leden 2014

Trendová čára je základním nástrojem k obchodování, určí vám tendenci trhu a často vám pomůže se vstupem nebo výstupem z pozice. Většina lidí předpokládá, že nakreslit trendovou čáru je jednoduché a tomuto úkonu nevěnuje pozornost. Nakreslit trendovou čáru je skutečně jednoduché, ale musíte vědět, jak na to, většina lidí to totiž neumí.
Jak správně kreslit trendové čáryJak správně kreslit trendové čáry

Trendová čára

Jak nakreslit trendovou čáru

Jak trendovou čáru nekreslit

Trendová čára

Jak již název napovídá, trendová čára nám ukazuje směr vybraného instrumentu, ukazuje nám trend. V případě prolomení trendu často obchodujeme na změnu směru instrumentu, případně trend využijeme k uzavření pozice a to buď jako stop loss nebo take profit.

Jak nakreslit trendovou čáru

Ideální je svíčkový, případně sloupcový graf. Klasický čárový graf totiž nezobrazuje maxima a minima na vámi zvoleném timeframe.

Pokud identifikujete klesající trend, hledáte maxima, tedy svíčku, která vyčnívá nad svíčku vlevo i vpravo. Následně si vyberete další takovou svíčku a jejich vrcholy spojíte. Do hodinového grafu včetně vám nesmí trendová čára protínat žádný stín a to ani tickem, u čtyřhodinového timeframe a výše je již pár ticků tolerovatelných.

 

 

V případě zakreslení rostoucího trendu pokračujete stejně, ale hledáte nejnižší ceny.

Jak trendovou čáru nekreslit

Většině lidí trendová čára protíná stíny jiných svící, to je ovšem naprosto špatně a takové trendové čáry jsou buď dokreslovány do historických grafů, kde to „nějak vyjde,“ nebo do aktuálních grafů, kde jsou velmi rizikové.

Podívejte se kolem sebe, do literatury a na weby o tradingu, umí správně zakreslit trendovou čáru?

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak správně kreslit trendové čáry

Jak správně kreslit trendové čáry

Trendová čára je základním nástrojem k obchodování, určí vám tendenci trhu a často vám pomůže se vstupem nebo výstupem z pozice. Většina lidí předpokládá, že nakreslit trendovou čáru je jednoduché a tomuto úkonu nevěnuje pozornost. Nakreslit trendovou čáru je skutečně jednoduché, ale musíte vědět, j…

Trhy bez velkých hráčů: Pozor na trendové strategie

Trhy bez velkých hráčů: Pozor na trendové strategie

Vánoční svátky a omezené množství hráčů způsobuje relativně malé výkyvy na trzích. V době svátků většina společností i traderů odpočívá a peníze v obchodování chybí. Jak během této doby obchodovat a na co si dát pozor.


Výsledek reálného obchodování za červen 2014

Výsledek reálného obchodování za červen 2014

Zajímá vás, jak probíhal červen 2014 na našem obchodním účtu, kde obchodujeme strategie pouze zde zveřejněné? Podívejte se, jak byste mohli dopadnout i vy, kdybyste obchodovali jednoduché, ale účinné obchodní strategie.

Divergence: Zlatý grál?

Divergence: Zlatý grál?

Divergence patří mezi nejjistější obchodní strategie. I zarytí odpůrci indikátorů musejí uznat, že na divergencích něco je. V portfoliu investorů se často jedná o nejvíce profitabilní obchodní strategii. Jak divergence obchodovat?