Finanční bonusy k založení účtu: Dárek nebo marketingová akce?

10. duben 2013

Mnoho brokerů se snaží přilákat zákazníky různými bonusy. Nejčastěji se jedná o bonus k založení účtu (procenta z vložené částky nebo pevná suma). Je tento bonus skutečným přínosem?
Finanční bonusy k založení účtu: Dárek nebo marketingová akce?Finanční bonusy k založení účtu: Dárek nebo marketingová akce?

Brokery nemůžeme plošně kritizovat. Je jasné, že bonusu bez dodatků lze velmi snadno zneužít. Stačilo by založit účet, počkat na připsání bonusu (což je téměř okamžitě), peníze vybrat a založit nový účet... I kdyby se tato strategie omezila na jméno/doklad stále by zde bylo velké procento zneužití (stačilo by zakládat účty u členů rodiny...). Brokeři se tedy musejí bránit, ovšem co to znamená pro zákazníky.

1 USD = 1 lot

Pokud dostanete nějaký bonus, velmi často z něj získáte dolar, po zobchodování lotu. Vložili jste například 1 000 USD, dostali 100 dolarů (celkem máte 1 100 dolarů) a obchodujete 0,1 loru EUR/USD. Po tisíci takových obchodech je teprve bonusových 100 dolarů vašich a můžete je vybrat (10 obchodů = dolar).

Zobchodovaná částka

Další možností je výpočet z obchodované částky. Po uskutečnění obchodu vám broker část účtu zablokuje, jako zálohu, jedná se o tzv. margin. 100 USD margin může znamenat například 1 USD z bonusu.

Reálný účet a bonus

Bonus na vás psychicky působí dobře, ale v reálném obchodování je vám k ničemu a tradingu neprospívá. V některých případech jsou bonusy až 50 % nebo dokonce 100 %. Na účet pošlete 1 000 USD a vidíte na něm 1 500 USD. Ovšem kdybyste 1 000 USD prodělali, na účtu vám nezbude 500 USD, ale nula (pokud jste již bonus neproměnili jednou z výše zmíněných metod). S bonusem tedy nelze počítat a obchody konstruujte na účet bez bonusu. Tento fakt zajisté ovlivní velikost pozice, riskmoney management.

Každý broker je jiný a může praktikovat odlišné přístupy. Na výše zmíněné si dejte pozor. Bonus by neměl být ovlivňujícím kritériem k výběru brokera.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Finanční bonusy k založení účtu: Dárek nebo marketingová akce?

Finanční bonusy k založení účtu: Dárek nebo marketingová akce?

Mnoho brokerů se snaží přilákat zákazníky různými bonusy. Nejčastěji se jedná o bonus k založení účtu (procenta z vložené částky nebo pevná suma). Je tento bonus skutečným přínosem?

Akcie Apple ztrácejí půdu pod nohama: Zastaví je finanční výsledek nebo nový produkt?

Akcie Apple ztrácejí půdu pod nohama: Zastaví je finanční výsledek nebo nový produkt?

Ztráta tržní hodnoty Apple na burze za posledních 8 měsíců činila 300 miliard USD. Akcie Apple se propadly z více než 700 dolarů za kus na necelých 400 dolarů za kus. Znamená to, že značce s logem nakouslého jablka odzvonilo?


Možnosti založení společnosti

Možnosti založení společnosti

Chcete-li podnikat prostřednictvím firmy, máte v zásadě 2 možnosti, jak provést založení společnosti. První variantou je udělat to svépomocí. Druhá varianta představuje nechat založení společnosti na externí firmě.

Junior Trader: Soutěž pro studenty na demo účtu

Junior Trader: Soutěž pro studenty na demo účtu

Společnost XTB připravila pro všechny studenty do 26 let investiční soutěž na demo účtu. Jedná se o dobrou příležitost pro mladé lidi, jak si trading vyzkoušet a případně i vyhrát nějakou cenu.