Diskrece: Predikce ceny zkušenými tradery

31. květen 2013

Pokud jste byli na live tradingu nebo jste četli publikace úspěšných traderů, zcela jistě jste se setkali s diskrecí. Ovšem pro začátečníky je velmi složitá, tudíž i neoblíbená a odsuzovaná. O co se jedná a zda podle toho lze obchodovat vám přiblížíme v tomto článku.
Diskrece: Predikce ceny zkušenými traderyDiskrece: Predikce ceny zkušenými tradery

Odborníci se najdou v každém oboru. A jak se takový odborník pozná? Některé definice říkají, že odborníkem v oboru se stanete po cca 10 000 hodinách. Pokud tedy budete 10 000 hodin koukat do grafu, bude z vás skutečný odborník. Přijde vám 10 000 hodin příliš? Ve skutečnosti to není tak hrozné a mnoho z vás je podle tohoto kritéria odborníkem v oboru. Pokud si vezmete pracovní dobu 40h / týden, což je 2 000 hodin ročně (s 6 týdny volna), za 5 let z vás je odborník v oboru.

Diskrece jako ověřená predikce

Pokud koukáte do grafů skutečně (deseti)tisíce hodin, již víte, jak trh reaguje, kde má tendenci zastavovat, otáčet se. Na základě těchto zkušeností mnoho traderů zadává stop loss nebo také profit. Bohužel tyto znalosti se obtížně předávají, a proto si začátečníci často myslí, že daný trader je nějaký „šarlatán,“ který si to vymýšlí a ono to náhodně vychází. Ve skutečnosti v tom je velmi málo náhody a jedná se o nakoukanou statistiku.

Obchodování bez diskrece

diskrecí ve svém obchodním plánu nepočítejte a v začátcích ji vůbec nevyužívejte. Ovšem rozhodně je dobré o ní vědět a grafy sledovat. Pokud vás obchodování bude bavit, za pár let ji určitě budete využívat a rozčilovat se nad dlouhými diskuzemi, které diskreci odsuzují.

Spolu s diskrecí, která přijde po několika letech tradingu je nutné připomenout neustále sebevzdělávání, jenž jednoznačně patří k životu tradera. Za semináře, webináře a mentoring dáte až několik desítek tisíc ročně. Ovšem kdo vydrží a dodrží pravidla, má velkou šanci uspět.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Diskrece: Predikce ceny zkušenými tradery

Diskrece: Predikce ceny zkušenými tradery

Pokud jste byli na live tradingu nebo jste četli publikace úspěšných traderů, zcela jistě jste se setkali s diskrecí. Ovšem pro začátečníky je velmi složitá, tudíž i neoblíbená a odsuzovaná. O co se jedná a zda podle toho lze obchodovat vám přiblížíme v tomto článku.

To nejdůležitější z tradingu: Události z října a predikce listopadu 2013

To nejdůležitější z tradingu: Události z října a predikce listopadu 2013

Jsme v prvním celém obchodním týdnu nového měsíce a čekají nás nové příležitosti. Pojďme se podívat, co nám přinesl říjen a co můžeme očekávat v listopadu.


Vývoj ceny zlata v roce 2013: Zlato uzavírá nejhorší rok

Vývoj ceny zlata v roce 2013: Zlato uzavírá nejhorší rok

Zlato bylo v roce 2013 v klesajícím trendu a v průběhu roku odepsalo téměř jednu třetinu celkové ceny. Jeden z nejhorších roků pro zlato se uzavírá a nabízí se otázka, co bude se zlatem dále. Vyplatí se do něj investovat v roce 2014?

Když demo účet, tak soutěž o zajímavé ceny

Když demo účet, tak soutěž o zajímavé ceny

Stále neobchodujete na reálném účtu? Nemáte dost finančních prostředků nebo si ještě nejste jisti svoji strategií? V tom případě možná máme řešení. Obchodování je vhodné trochu oživit a posloužit mohou různé soutěže o zajímavé ceny.