Break out strategie: V jednoduchosti je síla

5. červen 2013

Včera jsem si přečetl o velmi jednoduché obchodní strategii uživatele s nickem marcelino333. Pod jeho příspěvkem se rozpoutala velká diskuze o jeho objevu. Sdělíme vám, o co se jedná a čím marcelino333 pobouřil.
Break out strategie: V jednoduchosti je sílaBreak out strategie: V jednoduchosti je síla

Obchodní strategie

Marcelino333 doporučuje obchodovat měnový pár EUR/JPY. Pravidel má jen pár: denní timeframe londýnského času, čekající pokyn, případně obchod realizovat příkazem buy (stop) 5 pips + spread nad high středeční svíčky, příkaz sell (stop) 5 pips pod low středeční svíčky. Strategie předpokládá pokračování trendu ve čtvrtek, příkaz je tedy platný ve čtvrtek se stop lossem 20 pipsů a také s take profitem 50 pipsů.

Autor této strategie vybral středu zřejmě kvůli faktu, že čtvrtek je na EUR/JPY nejvíce volatilním dnem.

Výsledky strategie

Dle šestiletého backtestu autora je úspěšnost strategie 40,5 procenta. Při SL 20 a TP 50 pipsů to dělá průměrný zisk 12,5 pipsu na obchod. Autor počítal se spreadem 1 pips. Za 6 let vyhodnotil program celkem 282 obchodů. To jsou zhruba 4 obchody za měsíc. Teoreticky to tedy vychází na necelých 10 000 měsíčně při obchodování jednoho lotu.

Co se nám na této strategii líbí?

Jak již autor uvádí, strategie je jednoduchá a časově nenáročná. Pár minut týdně. Strategie má svoji logiku a nevidím důvod, proč by neměla fungovat.

Co se nám na strategii nelíbí?

EUR/JPY má oproti EUR/USD vysoký spread.

Je strategie vhodná na live trading?

Osobně nemám tuto strategie vyzkoušenou, ale musím říci, že se mi velmi líbí. Navíc pokud by se použil jednoduchý filtr fundamentů (mnoho ztrát nastalo kvůli vyhlašování fundamentů), úspěšnost by mohla ještě stoupnout. Následně by šlo strategii rozšířit řízením pozic, správným money managementem...

Bude to chtít otestovat, ale věřím, že tato strategie může být zisková. Pokud se rozhodnete k modifikacím, pamatujte, že v jednoduchosti je síla a tuto strategie nezahlťte (zbytečně složitými) vstupními podmínkami.

Za obchodní strategie a námět k článku děkuji uživateli marcelino333 (strategie prezentována na fxstreet.cz).

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Break out strategie: V jednoduchosti je síla

Break out strategie: V jednoduchosti je síla

Včera jsem si přečetl o velmi jednoduché obchodní strategii uživatele s nickem marcelino333. Pod jeho příspěvkem se rozpoutala velká diskuze o jeho objevu. Sdělíme vám, o co se jedná a čím marcelino333 pobouřil.

Vyplňování gapů: v jednoduchosti je síla

Vyplňování gapů: v jednoduchosti je síla

Pořád hledáte úspěšnou obchodní strategii, ale nenalézáte? Dál nehledejte, my vám ji dáte a to s takovým nastavením, že není třeba nic dalšího měnit, stačí usednout k platformě a obchodovat, jak jednoduché.


Break out strategie: Obchodní ukázka

Break out strategie: Obchodní ukázka

Již dnes jste mohli obchodovat (aspoň na demo účtu) break outovou strategii, kterou jsme vám zprostředkovali včera. Jak by daný obchod vypadal a jak byste dopadli?

Začněte vydělávat tradingem: Profitabilní obchodní strategie nejen pro nováčky

Začněte vydělávat tradingem: Profitabilní obchodní strategie nejen pro nováčky

Jednoduchá obchodní strategie vycházející z předpokladu, že velcí hráči zadávají dlouhodobé obchody v době, kdy je trh uzavřen. Tyto obchody se zrealizují v první hodinu obchodování, případně předání obchodních hodin mezi kontinenty u forexu (který se obchoduje 24 hodin 5 dní v týdnu) a určí směr, k…