1 2 3 gap: Obchodní strategie

16. listopad 2013

Jednoduchá obchodní strategie s vysokou úspěšností. Opět si ukážeme, že v jednoduchosti je síla a k profitabilní obchodní strategii není potřeba nic složitého. Naučte se 1-2-3 gap a začněte ihned vydělávat.
1 2 3 gap: Obchodní strategie1 2 3 gap: Obchodní strategie

Hned na úvod bych rád upozornil, že čisté obchodování gapů se od metody 1-2-3 liší. Jedná se tedy o jinou obchodní strategii.

1-2-3 gap: Jak funguje

Obchodní strategie 1-2-3 gap předpokládá vyplnění obchodních míst, kde trh jen „projel.“ Trh má tendenci vyplňovat místa bez obchodů, ovšem to stejné platí o místech, kde se trh příliš nezdržel.

Jak 1-2-3 gap najít

Nejlépe je 1-2-3 gap vidět na svíčkovém grafu. V grafu vyhledáváme 3 svíčky, které jsou ve stejném pohybu, tedy jednou barvou a instrument buď oslabuje nebo posiluje. Následně jsou důležitá samotná těla a stíny svíček. Trh má tendenci prostor mezi dolním stínem prví svíčky a horním stínem třetí svíčky vypnit – v případě klesajícího trendu. U rostoucího trendu se bude jednat a maximum, tedy horní stín první svíčky a dolní nebo-li minum třetí svíčky.

Obchodní ukázka

Pokud vám to ještě není příliš jasné, nezoufejte. Obrázek snad bude srozumitelnější. Obhcodní strategie je jednoduchá, ale je nezbytné ji vidět pro snadné pochopení.

123gap.jpg

Jak obchodovat 1-2-3 gap

1-2-3 gap se obchoduje snadno. Jakmile trh prolomí hranici vytyčenou obchodní strategií, vstupujeme do pozice a očekáváme její plné vyplnění gapu. Stop loss následně umísťujeme na strategická místa, tedy k maximu/minimu první svíčky, podle supportů a resistancí a podobně.

Strategii lze obchodovat na všech instrumentech. Osobně ji mám velmi rád, v listopadu mi na reálném účtu přinesla měsíčně nejziskovější obchod. Ze zkušeností vím, že se jedná o spolehlivou strategii a to především na vyšších časových pásmech (od hodiny výše, tedy H1, H4, D, T, M).

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

1 2 3 gap: Obchodní strategie

1 2 3 gap: Obchodní strategie

Jednoduchá obchodní strategie s vysokou úspěšností. Opět si ukážeme, že v jednoduchosti je síla a k profitabilní obchodní strategii není potřeba nic složitého. Naučte se 1-2-3 gap a začněte ihned vydělávat.

Konzervativní obchodní strategie

Konzervativní obchodní strategie

Trading není jen o vysokém riziku a vysokých ziscích. S určitým natavením může fungovat jako konzervativní zhodnocení volných finančních prostředků. Jak bezpečně obchodovat?


Rizikové obchodní strategie

Rizikové obchodní strategie

Vydělat hodně peněz, to je cíl mnoha traderů. Dnes vám ukážeme obchodní strategie, se kterými je tento sen možný. Jak si vydělat tisíce za dvě až tři hodiny obchodování denně?

MACD indikátor: Obchodní strategie

MACD indikátor: Obchodní strategie

MACD patří mezi velmi oblíbené strategie. Jedná se o trendový indikátor, který byl vyvinut již v roce 1960. Se správnou interpretací na něm můžete vydělávat i nyní. Jak na MACD.