Devizové intervence na koruně

8. listopad 2013

Česká národní banka se poprvé od roku 2002 odhodlala k devizové intervenci. Hlavním krokem je dodržení inflačního cíle. Jak můžete intervenci využít k obchodování?
Devizové intervence na koruněDevizové intervence na koruně

Jak korunu obchodovat?
Síla koruny
Intervence

Česká národní banka oznámila první devizovou intervenci od roku 2002, trh na to ihned reagoval. Nikoho zřejmě nepřekvapí, že se cena zastavila na hranici 27 korun za euro, tedy na hodnotě, kterou ČNB vyhlásila za klíčovou.

Jak korunu obchodovat?

Cíl je pro následující týdny jasný, ČNB chce držet korunu kolem 27 Kč za jedno euro. Tomu také odpovídá současná cena 26,93 Kč / eur. Česká koruna se tak může stát mnohem atraktivnější, než kdy jindy.

Síla koruny

Až následující dny ukážou, jak je koruna ve skutečnosti silná. Je možné, že po takovém zásahu bude mít koruna snahu navrácení zpět ke středeční hodnotě 25,79 Kč / eur. Koruna by si pro nás mohla připravit poměrně jasné obchody (obchodujeme k navrácení na hodnotu 27 Kč za jedno euro).

Intervence

Jedná se o velký zásah do přirozeného vývoje měny. Především pro indikátory je to velký skok a chce to chvíli času, než se indikátor uklidní a tento extrémní šok a výkyv v podobě intervence zahrne do svých výpočtů. Při obchodování čtyřhodinového grafu budou vaše indikátory stále zkreslené umělým zásahem – intervencí.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Devizové intervence na koruně

Devizové intervence na koruně

Česká národní banka se poprvé od roku 2002 odhodlala k devizové intervenci. Hlavním krokem je dodržení inflačního cíle. Jak můžete intervenci využít k obchodování?

ČNB bude ve čtvrtek jednat o sazbách

ČNB bude ve čtvrtek jednat o sazbách

Již zítra bude jednat ČNB o sazbách. Česká koruna by tak ve čtvrtek mohla být velmi atraktivním instrumentem, především pokud bude ČNB radikálnější a uvolní měnovou politiku.


GBP/USD: Fundamentální analýza

GBP/USD: Fundamentální analýza

GBP i USD patří mezi měny bezpečného přístavu. I přesto nalezneme na tomto měnovém páru dostatečnou volatilitu a příležitosti k obchodům. Jen v roce 2013 se měnový pár dostal na cenu 1,6380 a následně na 1,4830. V současné době (29.3.2013) je cena 1,5195.

Českou korunu čeká osud švýcarského franku

Českou korunu čeká osud švýcarského franku

O uvolnění švýcarského franku asi není třeba dlouze diskutovat, intradenní posílení přes 20 procent, na to asi nezapomene žádný trader a to i v případě, kdyby daný den, 15. ledna 2015, neobchodoval. Čeká podobný osud i českou korunu? S největší pravděpodobností ano.