GBP/USD: Technická analýza

2. duben 2013

Měnový pár GBP/USD si již v listopadu roku 2010 stanovil hranice 1,5324 a 1,6290. V tomto pásmu se měna pohybovala až na drobnou výjimku v dubnu a srpnu 2011. Od 30.12.2012 začal nový trend, který „posunul“ cenu z 1,6380 na 1,4830. Ovšem podle trend line byl již tento trend ukončen.
GBP/USD: Technická analýzaGBP/USD: Technická analýza

Aktuální trend

V současné době jsme na GBP/USD v novém trendu, který eliminuje ztráty libry. Bohužel v cestě stojí silná a již zmíněná hranice 1,5324, která působí jako silná resistence. A zatím se ji nepodařilo prorazit.

trendgbpusd.jpg-1.jpg

Indikátory

Příkaz buy potvrdily indikátory RSI i Stochastic, kdy v případě Stochasticu došlo k překřížená a příkazu buy na ceně 1,5101. RSI opustilo přeprodanost na stejné ceně. Indikátory správně iniciovaly otočení trendu a v současné době bych hledal příležitosti v pokračování trendu.

indikatorygbpusd.jpg.jpg

Obchodní strategie

Vzhledem k pohybu v pásmu 1,5324 a 1,6290 bylo možné libru „snadno“ obchodovat. Na základě backtestu jsem vytvořil strategie, kde použijeme high a low z posledních 6 ti měsíců. Vytyčené pásmo (high a low z 6 měsíců) rozdělíme na třetiny. Pokud je cena v horní třetině a za den je rozdíl mezi open a close aspoň 70 ticků, následuje sell. Cena v dolní třetině a  rozdíl mezi open a close aspoň 70 ticků znamená buy. V prostředním pásmu je nutná další analýza. Na základě této strategie je GBP/USD na příkaz buy.

Otočení trendu (z 12.3.2013) idnikovala morning doji star (svíčková formace) na denním grafu 12.3.2013. Považuji za rozumné v tomto trendu pokračovat. Mohlo by se jednat o korekci předchozího silného trendu, ale zatím jsme ještě 200 ticků od 33 % přechozího trendu.

Jako support a signál k dlouhé pozici – buy, lze považovat i třicetidenní exponenciální klouzavý průměr (tyrkysový).

magbpusd.jpg.jpg

Fundament ohrožující technickou analýzu

Příkaz buy na GBP/USD je ohrožen příchodem dobrých zpráv z USA a resistancí na 1,5324. I přesto mu věřím, důvodem jsou lepší fundamenty (vyšší zásoby deviz i zlata na straně Británie) a konzervativní přístup Británie.

Technická analýza potvrzuje příkaz buy současným trendem (nebudu tedy obchodovat proti trendu), je zde i potvrzení obchodované strategie. K příkazu buy se kloní i indikátory RSI a Stochastic, ovšem signál nelze považovat za silný.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Roseanna

neděle, 9. duben 2017
07:41

With havin so much written content do you ever run into any
problems of plagorism or copyright violation? My
blog has a lot of completely unique content I've
either authored myself or outsourced but it looks like
a lot of it is popping it up all over the internet without my agreement.
Do you know any solutions to help reduce content from being stolen? I'd
definitely appreciate it.


posted by: Roseanna [Odpovědět]

Kenneth

čtvrtek, 4. květen 2017
03:17

Heya i am for the first time here. I came across this board and I in finding
It really helpful & it helped me out a lot. I am hoping to offer something back and help
others such as you helped me.


posted by: Kenneth [Odpovědět]

Čtěte také...

Technická analýza: Historie grafů se opakuje

Technická analýza: Historie grafů se opakuje

Každý obchodník je vyznavačem jiného obchodního stylu. Stejně tak využívá jiných zdrojů a podmětů ke vstupování do trhu. Častým iniciátorem obchodů je právě technická analýza. Podrobně a jednoduše si ukážeme, co je technická analýza a komu slouží.

GBP/USD: Technická analýza

GBP/USD: Technická analýza

Měnový pár GBP/USD si již v listopadu roku 2010 stanovil hranice 1,5324 a 1,6290. V tomto pásmu se měna pohybovala až na drobnou výjimku v dubnu a srpnu 2011. Od 30.12.2012 začal nový trend, který „posunul“ cenu z 1,6380 na 1,4830. Ovšem podle trend line byl již tento trend ukončen.


Fundamentální analýza: Když zprávy ovlivňují trading

Fundamentální analýza: Když zprávy ovlivňují trading

Fundamentální analýza je hlavním obchodním nástrojem mnoha traderů. Její interpretace ovšem nemusí být jasná. Z pohledu ekonoma mohou i dobré zprávy znamenat propad. Jak se ve fundamentální analýze vyznat?

GBP/USD: Fundamentální analýza

GBP/USD: Fundamentální analýza

GBP i USD patří mezi měny bezpečného přístavu. I přesto nalezneme na tomto měnovém páru dostatečnou volatilitu a příležitosti k obchodům. Jen v roce 2013 se měnový pár dostal na cenu 1,6380 a následně na 1,4830. V současné době (29.3.2013) je cena 1,5195.