Zlato opět nejníže za poslední 3 roky

21. červen 2013

Zlato dnes protlo trojúhelníkovou formaci tvořenou silným supportem. Zastavilo se až pod hranicí 1 300 dolarů za unci zlata a vytvořilo tak nové tříleté minimum. S dalším oslabení zlata přichází opět ta stejná otázka: Konec zlaté éry?
Zlato opět nejníže za poslední 3 rokyZlato opět nejníže za poslední 3 roky

Zlato je považováno za velmi bezpečnou investici a to prakticky již po staletí. V moderním tradingu je zlato také bezpečným, konzervativním přístavem, který by měl být zárukou zhodnocení. Ovšem v roce 2013 tomu tak rozhodně není, proč?

Výprodej na zlatě

Na zlatě můžeme ukázkově vidět kombinaci technické a fundamentální analýzy. Z Ameriky přijdou špatná data (Fed), zlato silně oslabuje, zastaví se až na hranici silného suportu 1 338 dolarů za trojskou unci. Jakmile se této ceny dotkne, zareaguje růstem k 1 348 dolarů za unci. Support tedy zafungoval. Následně ovšem pokračuje v klesajícím trendu a bez milosti „projede“ 1 338 i další supporty. Zastaví se až na 1 290 dolarech za unci. V současné době je cena 1 279 dolarů za unci.

formace zlato

trojzlato2.jpg

Obchodování po těchto dnech je složité. Zlato by si mělo vzít aspoň část svých ztrát zpět. Vždyť zlato se začátkem roku obchodovalo téměř za 1 700 dolarů a dnes je pod 1 300 (ovšem podle této zprávy o ceně nelze obchodovat – to jsou pouze emoce!). Zlato zřejmě ovlivní další fundamentální zprávy. V současné době bych preferoval technickou analýzu a byl velmi obezřetný. Zlato by si mělo vzít část svých ztrát zpět, vyhledával bych tedy long pozici. Avšak obchodování proti trendu je vždy velmi nebezpečné a nedoporučuje se.

dlouhodobého hlediska několika let je zlato neustále zajímavé. Navíc současná cena by mohla přilákat nové investory. Zlato je velmi zrádné, především v roce 2013. Pokud jste na něm již utrpěli mnohé ztráty, možná je vhodné zvolit jiný instrument či počkat několik měsíců/let, než se situace na zlatě neuklidní.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Zlato opět nejníže za poslední 3 roky

Zlato opět nejníže za poslední 3 roky

Zlato dnes protlo trojúhelníkovou formaci tvořenou silným supportem. Zastavilo se až pod hranicí 1 300 dolarů za unci zlata a vytvořilo tak nové tříleté minimum. S dalším oslabení zlata přichází opět ta stejná otázka: Konec zlaté éry?

Zlato opět na minimech: Konec zlaté éry?

Zlato opět na minimech: Konec zlaté éry?

Od zlata se očekává konstantní růst. Zlaté rezervy by měly chránit úspory a být bezpečným přístavem. V posledních měsících je tomu právě naopak a zlato si opět šahá na minima, tentokrát na čtyřměsíční. Jaký je předpokládaný vývoj?


FED snižuje Q3, zlato opět nad 1 300 dolarech za unci

FED snižuje Q3, zlato opět nad 1 300 dolarech za unci

Kvantitativní uvolňování je stále často skloňované. FED se rozhodl tomuto kontroverznímu řešení ekonomických nesnází uškrtit kohoutky, podívejte se, jaké jsou dopady na trh. Již z nadpisu je jasné, která komodita na tom vydělala.

Poslední týden investičních soutěží: Jak a kde investovat?

Poslední týden investičních soutěží: Jak a kde investovat?

Investiční soutěže se chýlí ke konci. Máte posledních pár dní ke zvýšení zhodnocení. Vyzkoušet si můžete trading pod tlakem a to i na demo účtu, kde nemůžete přijít o reálné peníze.