Zlato: Investiční jistota, která nepodléhá inflaci

19. březen 2014

Spoření může mít mnoho podob. Střádání peněz na běžných i spořicích účtech je zdaleka nejoblíbenější formou, přináší ovšem jistá rizika. Především to, že peníze podléhají inflačnímu vlivu. Po čase tak mohou ztrácet na svojí hodnotě. Z tohoto hlediska se jeví jako lepší varianta nákup investičního zlata. Investiční zlato, ať už ve formě zlatých slitků a cihel, případně také zlatých mincí, je jistotou. V každé situaci víte, že vaše investice nebude znehodnocena.
Zlato: Investiční jistota, která nepodléhá inflaciZlato: Investiční jistota, která nepodléhá inflaci

Investiční zlato je populární odnepaměti

Zlato je investičním nástrojem, který je oblíbený už po celá staletí. V současné době je investiční zlato populární i u drobných střadatelů. Je to dáno tím, že nepodléhá inflaci, která čas od času zahrozí u každé měny. Pokud si pořídíte zlaté cihličky, máte takřka jistotu, že je za pár let prodáte v minimálně stejné hodnotě, za jaké jste je pořídili.

Lehce směnitelná komodita

Výhodou, kterou přináší investice do zlata, je také fakt, že se tato komodita dá lehce směnit prakticky na celém světě. Zatímco jiné komodity jsou těžko přenositelné, u zlata tento problém odpadá.

Bezpečná investice, která se dá snadno provést

Cena zlata šla sice v poslední době hodně dolů, nicméně i přesto jde stále o dobrou investici, kterou doporučují zvážit prakticky všichni ekonomové a specialisté z finančního oboru.

V porovnání se spořením na účtech jde o zcela bezpečnou investici, která má jasné výhody. Pozitivem je jistě i fakt, že nákup investičního zlata nepodléhá DPH.

Investiční zlato dnes navíc můžete zakoupit velmi lehce, existují k tomu i online obchody, kde si jej jednoduše objednáte jako jiné běžné zboží. Podobně jej pak můžete v případě potřeby či ve vhodném okamžiku také prodat.

Pokud přemýšlíte o tom, do čeho investovat, pak zvažte, zda právě zlato není tím nejlepším řešením. Můžete spořit i malé částky, zlaté cihly a slitky se dají pořídit už od malých hmotností, kdy tak vyjdou maximálně na pár tisíc korun. Právě z tohoto důvodu je tato investice vhodná pro drobné střadatele.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Zlato: Investiční jistota, která nepodléhá inflaci

Zlato: Investiční jistota, která nepodléhá inflaci

Spoření může mít mnoho podob. Střádání peněz na běžných i spořících účtech je zdaleka nejoblíbenější formou, přináší ovšem jistá rizika. Především to, že peníze podléhají inflačnímu vlivu. Po čase tak mohou ztrácet na svojí hodnotě. Z tohoto hlediska se jeví jako lepší varianta nákup investičního zl…

HighSky: Investiční soutěž

HighSky: Investiční soutěž

Je tady další investiční soutěž. Tentokrát od české makléřské společnosti HighSky. Vyzkoušejte si obchodování na demo účtu (metatrader) a zasoutěžte si o iPad mini.


Investiční soutěž dnes začíná

Investiční soutěž dnes začíná

Soutěž je určena pro každého studenta vysoké školy v ČR a SR. Během jednoho měsíce, od dnešního dne (31. března 2014) do 30. 4. 2014, můžete s XTB soutěžit. Vaším úkolem je co nejlépe zhodnotit 100 000 eur, které po registraci získáte na virtuální účet.

Investiční soutěž pro studenty VŠ v ČR i SR: Vyhrajte hodnotné ceny

Investiční soutěž pro studenty VŠ v ČR i SR: Vyhrajte hodnotné ceny

Pokud studujete vysokou školu, máte jedinečnou příležitost vyzkoušet své dovednosti v praxi. Pro ty nejlepší následně čekají hodnotné ceny. Porovnejte své získané zkušenosti nebo společně s námi začněte od začátku. Motivací může být notebook Asus G750JX-T4179H společně s 10 000 Kč na obchodní účet.