Výprodej na libře pokračuje: Důležitý support testován

21. únor 2013

Libra je měnou, na kterou mnoho obchodníků spoléhá. Důvodů k posilování libry je hned několik. Ovšem libře se v roce 2013 nedaří a vykazuje ztrátu téměř na všech důležitých frontách. Co od libry očekávat?
Výprodej na libře pokračuje: Důležitý support testovánVýprodej na libře pokračuje: Důležitý support testován

Srovnání libryeurem a dolarem nedopadá pro libru dobře. Jen v roce 2013 ztratila libra na dolaru 5 procent a na euru dokonce 9 procent. Kladnou bilanci má pouze na japonském jenu.

V případě libry/dolaru (GBP/USD) je situace nejzajímavější. V současné době je testován velmi silný  support na úrovni 1,5320, jeho prolomení a pokles pod 1,5300 by mohl poslat libru na dvouletá minima. V současné době je vhodné sledovat zprávy i dění na tomto měnovém páru. Příležitost k zisku je velmi blízko. Je téměř jasné, že se na této hranici nezastavíme.

Čekejte na proražení, případně silný signál k nákupu (odraz od supportu). Lépe čitelný a více profitabilní je samozřejmě průraz. Ovšem počkejte aspoň dvacet pipů pod supportem, teprve poté je situace short. Zkušení obchodníci mohou vyčkávat i na buy. Pohyb vzhůru je ovšem více nebezpečný, může se jednat jen o korekci propadů. Nákup musí být podložen silnou fundamentální nebo technickou analýzou. O dalším vývoji na libře vás budeme informovat.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Valentin

středa, 2. květen 2018
06:44

Wow! At last I got a web site from where I know how to really take helpful
facts concerning my study and knowledge.


posted by: Valentin [Odpovědět]

Joy

sobota, 22. červenec 2017
08:32

Terrific article! That is the type of information that are supposed
to be shared across the net. Disgrace on the search engines
for no longer positioning this put up higher! Come on over and
visit my web site . Thanks =)


posted by: Joy [Odpovědět]

Čtěte také...

Výprodej na libře pokračuje: Důležitý support testován

Výprodej na libře pokračuje: Důležitý support testován

Libra je měnou, na kterou mnoho obchodníků spoléhá. Důvodů k posilování libry je hned několik. Ovšem libře se v roce 2013 nedaří a vykazuje ztrátu téměř na všech důležitých frontách. Co od libry očekávat?

Výprodej na zlatě: Zlato na dvouročních minimech

Výprodej na zlatě: Zlato na dvouročních minimech

Ani bezpečné přístavy se občas neubrání masivnímu výprodeji. Přesně to se v uplynulých dnech stalo a do určité míry stále děje na zlatě, stříbře, případně dalších komoditách.


Dolar oslabuje, zlato roste: Kvantitativní uvolňování pokračuje

Dolar oslabuje, zlato roste: Kvantitativní uvolňování pokračuje

V tomto týdnu vystoupil Bernanke a promluvil o budoucnosti americké ekonomiky. Očekávané utažení kvantitativního uvolňování se nečeká a předpoklady se do trhu zanesly zbytečně. Kvantitativní uvolňování pokračuje ve stávající míře, dolar oslabuje a ovlivňuje navázané instrumenty.

Co hrozí britské libře: Vývoj GBP

Co hrozí britské libře: Vývoj GBP

Britská libra za poslední rok stále na dolar získává. Za posledních 12 měsíců je to již celých 15 procent. Růžová budoucnost se ovšem může rychle změnit v hororový scénář. Pojďme se podívat na rizika.