Výprodej na libře pokračuje: Důležitý support testován

21. únor 2013

Libra je měnou, na kterou mnoho obchodníků spoléhá. Důvodů k posilování libry je hned několik. Ovšem libře se v roce 2013 nedaří a vykazuje ztrátu téměř na všech důležitých frontách. Co od libry očekávat?
Výprodej na libře pokračuje: Důležitý support testovánVýprodej na libře pokračuje: Důležitý support testován

Srovnání libryeurem a dolarem nedopadá pro libru dobře. Jen v roce 2013 ztratila libra na dolaru 5 procent a na euru dokonce 9 procent. Kladnou bilanci má pouze na japonském jenu.

V případě libry/dolaru (GBP/USD) je situace nejzajímavější. V současné době je testován velmi silný  support na úrovni 1,5320, jeho prolomení a pokles pod 1,5300 by mohl poslat libru na dvouletá minima. V současné době je vhodné sledovat zprávy i dění na tomto měnovém páru. Příležitost k zisku je velmi blízko. Je téměř jasné, že se na této hranici nezastavíme.

Čekejte na proražení, případně silný signál k nákupu (odraz od supportu). Lépe čitelný a více profitabilní je samozřejmě průraz. Ovšem počkejte aspoň dvacet pipů pod supportem, teprve poté je situace short. Zkušení obchodníci mohou vyčkávat i na buy. Pohyb vzhůru je ovšem více nebezpečný, může se jednat jen o korekci propadů. Nákup musí být podložen silnou fundamentální nebo technickou analýzou. O dalším vývoji na libře vás budeme informovat.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Výprodej na libře pokračuje: Důležitý support testován

Výprodej na libře pokračuje: Důležitý support testován

Libra je měnou, na kterou mnoho obchodníků spoléhá. Důvodů k posilování libry je hned několik. Ovšem libře se v roce 2013 nedaří a vykazuje ztrátu téměř na všech důležitých frontách. Co od libry očekávat?

Výprodej na zlatě: Zlato na dvouročních minimech

Výprodej na zlatě: Zlato na dvouročních minimech

Ani bezpečné přístavy se občas neubrání masivnímu výprodeji. Přesně to se v uplynulých dnech stalo a do určité míry stále děje na zlatě, stříbře, případně dalších komoditách.


Dolar oslabuje, zlato roste: Kvantitativní uvolňování pokračuje

Dolar oslabuje, zlato roste: Kvantitativní uvolňování pokračuje

V tomto týdnu vystoupil Bernanke a promluvil o budoucnosti americké ekonomiky. Očekávané utažení kvantitativního uvolňování se nečeká a předpoklady se do trhu zanesly zbytečně. Kvantitativní uvolňování pokračuje ve stávající míře, dolar oslabuje a ovlivňuje navázané instrumenty.

Co hrozí britské libře: Vývoj GBP

Co hrozí britské libře: Vývoj GBP

Britská libra za poslední rok stále na dolar získává. Za posledních 12 měsíců je to již celých 15 procent. Růžová budoucnost se ovšem může rychle změnit v hororový scénář. Pojďme se podívat na rizika.