SP 500 pod tlakem: Z Ameriky přicházejí negativní data

22. duben 2013

Americký akciový index se dostává pod tlak. Zhoršení SP 500 by mohlo znamenat další ekonomické problémy v Americe. Co mohou tradeři pro tento týden očekávat? Co tlačí na oslabení SP 500?
SP 500 pod tlakem: Z Ameriky přicházejí negativní dataSP 500 pod tlakem: Z Ameriky přicházejí negativní data

SP 500

Americký akciový index odráží vývoj 500 největších společností Spojených států Amerických. 500 největších společností je dostatečným vzorkem pro odhad celkového trendu. Ostatně to se již v historii několikrát ukázalo.

SP 500 korekce historických maxim

SP 500 se 11. Dubna 2013 dostalo na historická maxima, konkrétně na 1 587. Velmi často se po vytvoření maxim dostaví korekce. Překonání současné maximální ceny a vytvoření nového historického maxima představuje překročení silné resistance, která se utvoří na předešlém maximu. Jakmile se instrument dostává na historická maxima, je pod silným tlakem.

Bloomberg SP 500 nevěří

Agentura Bloomberg má svůj vlastní indikátor US Macro Economic Surprise. Ten reaguje na ekonomické odhady a skutečná data. Tyto dvě informace (čísla) vyhodnocuje a tvoří z nich indikátor, který se pohybuje mezi – 1  a 1. Pokud se výsledek blíží k 1, zveřejněná ekonomická data jsou lepší, než se očekává. Naopak u – 1 převládají horší ekonomická data než předpokládaná.

Ke konci března 2013 se indikátor US Macro Economic Surprise pohyboval kolem 0,4. Od začátku dubna převažuje klesající trend a v současné době se nacházíme na 0,069. Data jsou nejhorší od listopadu 2012.

Vývoj US Macro Economic Surprise by se měl projevit v hospodářských výsledcích velkých firem. Tím je samozřejmě ohrožen americký index SP 500. V současné době se SP 500 stále drží a pohybuje se nad hranicí 1550.

Index SP 500 doporučujeme sledovat a vyhledávat případné vstupy do krátké pozice.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

SP 500 pod tlakem: Z Ameriky přicházejí negativní data

SP 500 pod tlakem: Z Ameriky přicházejí negativní data

Americký akciový index se dostává pod tlak. Zhoršení SP 500 by mohlo znamenat další ekonomické problémy v Americe. Co mohou tradeři pro tento týden očekávat? Co tlačí na oslabení SP 500?

NinjaTrader: Návod na CQG data zdarma

NinjaTrader: Návod na CQG data zdarma

Pokud vás zaujal NinjaTrader, potřebujete kvalitní data. Za kvalitní data se obvykle platí, ale jde to i zdarma. Ukážeme vám, jak využívat CQG data zdarma, možností je hned několik.


Drahé kovy pod tlakem: Pomůže série supportů?

Drahé kovy pod tlakem: Pomůže série supportů?

I přes příchod horších dat z Evropy i USA zůstává nálada na trzích pozitivní. To znamená velmi nízkou averzi k riziku. Drahé kovy a bezpečné přístavy se dostávají pod tlak. Zastaví pád ceny série důležitých supportů?

Amerika i Evropa čeká na data: Klid po bouři rozvíří americká nezaměstnanost

Amerika i Evropa čeká na data: Klid po bouři rozvíří americká nezaměstnanost

Po včerejším ostře sledovaném výsledku ECB jsou trhy opět v klidu. Dnes byste si měli dávat pozor především na zveřejnění americké nezaměstnanosti. Ve 14:30 se trhy opět výrazně posunou. Máme pro vás shrnutí celkové ekonomiky i s doporučením.