S&P500 na historických maximech: Očekávaný vývoj

11. duben 2013

O nízké averzi k riziku a s ní spojené ochotě investovat do rizikových aktiv slýcháme každým dnem. Tento fakt na sebe nenechal dlouho čekat, nejsledovanější akciový index S&P500 vytvořil historická maxima.
S&P500 na historických maximech: Očekávaný vývojS&P500 na historických maximech: Očekávaný vývoj

S&P500 (v platformách najdete častěji pod označením US.500) tvoří 500 největších společností Spojených států Amerických (podle kapitalizace). Tento index velmi dobře odráží současný ekonomický stav (v USA)a naznačuje investorům, jakým směrem se vydat (zda investovat do rizikovějších akcií nebo do bezpečnějších komodit atd.).

S&P500 vytvořilo historické maximum

10.4.2013 (včera) ve 21:30 se americký akciový index dostal na 1 587 dolarů, překonal tak námi avizovanou resistanci na hraniční ceně 1 575 dolarů. S&P500 tím včera získalo 1,22 procenta.

Překonání hranice 1 575 dolarů

Již v 16:00 byla poprvé testována hranice 1575. Jak jsme předpokládali, jednalo se o silný support. Pokud jste na této částce čekali s příkazem short, mohli jste vydělat, výraznějším signálem k uzavření bylo druhé testování hranice 1 575 a následný mírný pokles.

Pokud jste příkaz short uzavřeli, případně jste do něj vůbec nevstoupili, byla zde další velká a příležitost a to při překročení ceny 1 575 a uzavření nad ní. V tomto případě již nebylo na co čekat. Pokud jste do pozice vstoupili, je možné, že jste v ní ještě dnes a čekáte, jakým směrem se SP vydá dále. Dle technické analýzy je zde ještě prostor k dalšímu růstu.

spopis.jpg

Předpokládaný vývoj na S&P500

V současné době se S&P500 pohybuje v pásmu 1 580 – 1 584 dolarů. Pokud se S&P500 dostane mimo toto pásmo a uzavře, může naznačit, jakým směrem bude pokračovat.

spasmo.jpg

Fundamentální zprávy

Vývoj na S&P500 bude zcela jistě ovlivněn dnes a to ve 14:30, kdy v USA zveřejní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Na trhy dopadne i výsledek z 16:30, kdy se zveřejní změna zásob zemního plynu ve Spojených státech (ovlivní především NATGAS).

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

S&P500 na historických maximech: Očekávaný vývoj

S&P500 na historických maximech: Očekávaný vývoj

O nízké averzi k riziku a s ní spojené ochotě investovat do rizikových aktiv slýcháme každým dnem. Tento fakt na sebe nenechal dlouho čekat, nejsledovanější akciový index S&P500 vytvořil historická maxima.

Euro chytá druhý dech: vývoj kurzu eurusd

Euro chytá druhý dech: vývoj kurzu eurusd

Euro bylo v posledních týdnech pod silným tlakem. Několikrát jsme dokonce společnou evropskou měnu chválili za její stabilitu. Vše ovšem hovořilo proti euru a tak jsme byli svědkem jeho pozvolného oslabování. V posledním týdnu ovšem vidíme první příznaky možného obratu. Je zde opět éra eura?


Vývoj ceny zlata v roce 2013: Zlato uzavírá nejhorší rok

Vývoj ceny zlata v roce 2013: Zlato uzavírá nejhorší rok

Zlato bylo v roce 2013 v klesajícím trendu a v průběhu roku odepsalo téměř jednu třetinu celkové ceny. Jeden z nejhorších roků pro zlato se uzavírá a nabízí se otázka, co bude se zlatem dále. Vyplatí se do něj investovat v roce 2014?

Co hrozí britské libře: Vývoj GBP

Co hrozí britské libře: Vývoj GBP

Britská libra za poslední rok stále na dolar získává. Za posledních 12 měsíců je to již celých 15 procent. Růžová budoucnost se ovšem může rychle změnit v hororový scénář. Pojďme se podívat na rizika.