Řecko z Řecka: aktuální situace z místa

18. červenec 2015

Nic není tak horké, jak se většinou na první dojem zdá. Navíc v kombinaci s médii je situace, respektive názor na ni často mnohem vyhrocenější, než je tomu ve skutečnosti. Aktuálně se nacházím v Řecku, dojel jsem sem autem a jaká je situace? Jsou Řekové bez peněz a na čerpacích stanicích nejsou pohonné hmoty?
Řecko z Řecka: aktuální situace z místaŘecko z Řecka: aktuální situace z místa

Dle mnoha článků a informací z Řecka měla být situace skutečně maximálně vyhrocená. Cestu do Řecka dokonce některé portály ani nedoporučovaly. Weby zaměřené na cestování autem zase zmiňovaly plnou nádrž a ideálně i kanystr benzínu. A skutečnost?

Skutečná situace v Řecku

Po příjezdu do Řecka jsem zamířil k menší čerpací stanici, kde jsem vzal 25 litrů benzínu. Byl jsem připraven platit hotovostí, ale to nebylo třeba, platební karty bez problémů akceptovali. Hned jsem se i ptal, jaká byla situace v posledních týdnech, a pohonných hmot prý měli vždy dostatek, ale platební terminál dle slov obsluhy ne vždy fungoval.

Pokračoval jsem dál, kartou jsem bez problémů zaplatil nákup a v hotelu ubytování. Nikde žádný problém. Frontu jsem nezaznamenal ani u bankomatů a i v tomto případě mi bylo potvrzeno, že situace byla médii značně přikreslená.

Nutno podotknout, že jsem se pohyboval na západní straně pobřeží a Atény mohly být skutečně postiženy více, ovšem dle médií bylo zasaženo celé Řecko.

Ovlivnění kurzu

Několikrát jsem s údivem sledovali kurz a chválili jsme robustnost eura. Považovali jsme jej za opravdu silnou měnu, protože Řecko na tom bylo a je špatně. Situace Řecka skutečně není dobrá, svědčí o tom zvýšení daní, DPH, prodej některých ostrovů a pláží. Na druhou stranu obyčejní lidé jsou politickou situací znechucení, rozhodně nerabují, nestojí fronty na benzín ani u bankomatů. Na tomto faktu je jasně vidět, jak je Řecko, i kurz eura, ovlivněn vysokou politikou a médii.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Řecko z Řecka: aktuální situace z místa

Řecko z Řecka: aktuální situace z místa

Nic není tak horké, jak se většinou na první dojem zdá. Navíc v kombinaci s médii je situace, respektive názor na ni často mnohem vyhrocenější, než je tomu ve skutečnosti. Aktuálně se nacházím v Řecku, dojel jsem sem autem a jaká je situace? Jsou Řekové bez peněz a na čerpacích stanicích nejsou poho…

Aktualita: Řecko se připravuje na předčasné volby

Aktualita: Řecko se připravuje na předčasné volby

Po čtvrté demisi vlády se Řecko připravuje již na druhé předčasné volby v tomto roce. Zatím není nic jistého, protože prezident Prokopis Pavlopulos dle ústavy pověřil sestavením vlády vůdce opoziční Nové demokracie Evangelose Meimarakise.


Zprávy z Řecka: Na referendum čekají nejen Řekové, ale i trhy

Zprávy z Řecka: Na referendum čekají nejen Řekové, ale i trhy

Zvýšená volatilita na EUR/USD a nejen tam je stále aktuální. Na nový trend si ale zřejmě budeme muset ještě počkat a to minimálně do konce týdne. Bez referenda se dál nehneme, i když do hry mohou vstoupit i další faktory. Jak na tom Řecko skutečně je a co očekávat?

Řecko: žádné peníze, žádný benzín

Řecko: žádné peníze, žádný benzín

Řecko bylo pod nátlakem nuceno uzavřít banky, lidé mají v zemi ovšem i další problémy. Jaké jsou zprávy z Řecka přímo od lidí, kteří v něm aktuálně jsou. Je situace únosná aspoň pro turisty? A jaký to bude mít dopad na kurz?