Po drahých kovech následují akcie: Propad cen akcií

16. duben 2013

Už ani akcie nejsou bezpečné. V současné době převažuje velmi rychlá změna preferencí, která ovlivňuje většinu trhů. Volatilita i napětí roste. Na co se v následujících dnech připravit?
Po drahých kovech následují akcie: Propad cen akciíPo drahých kovech následují akcie: Propad cen akcií

O výprodeji na zlatě, respektive na drahých kovech jsme vás již informovali. Ovšem situace není stabilní ani na akciovém trhu. Výprodejů se účastní i akciové burzy a je potřeba pečlivěji selektovat, do čeho investovat.

Akcie se po propadu ceny zlata, stříbra, ropy a dalších dostaly pod velký tlak. Některé společnosti mají přímou návaznost na zmíněné komodity, jejich nižší cena může ovšem nemusí být výhodou.

Akcie vs. Komodity

Zřejmě jsme již slyšeli, že peníze, respektive investice se přelévají mezi bezpečnými komoditami ve špatných dobách a rizikovými akciemi v dobrých dobách. Takto to velmi zjednodušeně funguje. Ovšem i zde jsou určité hranice. Jak jsme vás v případě propadu zlata informovali, takový propad nastane maximálně jednou ročně. Jedná se tedy o nevšední situaci, na kterou nejsou obchodníci a ani samotný trh připraven.

Pokud to opět zjednodušíme, na trhu může nastat chaos, nervozita a trhy jsou nevyzpytatelné, přinášejí velký potenciál zisku, ale i ztráty.

Psychika obchodníků

Na trhu neexistuje žádná přidaná hodnota. Jeden trader vydělává, druhý prodělává. Obchody jsou do velké míry ovlivňovány psychikou davu. I když všechny indikátory už ukazují přeprodanost, silný trend může spustit vlnu prodejů, které ani supporty nezastaví.

Akcie

Výprodej na akciích zatím nedosahuje takové míry jako na komoditách. I přesto si můžete všimnout poklesu většího počtu akcií než v předchozích dnech. Při výběru akcií buďte pečlivější a o dané společnosti si najděte co nejvíce informací, jenž můžete skloubit s technickou analýzou.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Po drahých kovech následují akcie: Propad cen akcií

Po drahých kovech následují akcie: Propad cen akcií

Už ani akcie nejsou bezpečné. V současné době převažuje velmi rychlá změna preferencí, která ovlivňuje většinu trhů. Volatilita i napětí roste. Na co se v následujících dnech připravit?

Vstup do pozice: Nákup akcií Apple

Vstup do pozice: Nákup akcií Apple

Rozředěné akcie Apple mají nalákat nové investory. Zájem mají vzbudit především u menších spekulantů, kteří vyženou cenu akcií vzhůru. Přesně to Apple očekává a také to jsem dnes udělal. Otevřít pozici na akciích můžete i vy.


Cena drahých kovů již nemůže klesat?! Neobchodujte dle intuice

Cena drahých kovů již nemůže klesat?! Neobchodujte dle intuice

Znám hned několik úspěšných traderů, teda úspěšných jen do určitého momentu, do momentu rychlého zbohatnutí na drahých kovech a jejich dlouholeté zkušenosti. I zkušení obchodníci se nechali strhnout psychickým tlakem, poučte se z jejich chyb.

Kukuřici zaskočily zásoby: Propad o více než 5 procent

Kukuřici zaskočily zásoby: Propad o více než 5 procent

Cena kukuřice včera ztratila 5,44 procent a opět se dostala pod 7 dolarů za bušl. Kukuřice tak včera nabídla zisky/ztráty roku a rozhodně nezůstala sama. Po zprávách z USA následovala silná nervozita i na pšenici a dalších obilovinách.