Obchodování podle fundamentu: Libra reagovala na HDP

27. duben 2013Obchodování podle fundamentu: Libra reagovala na HDPObchodování podle fundamentu: Libra reagovala na HDP

O vyhlášení HDP v Británii jsme vás informovali. Výsledek byl natolik šokující, že libru během dvou dnů výrazně posunul. Pro tradery přišel čistý signál. Přímá ukázka, jak obchodovat podle fundamentů.

Fundamentální analýza by se měla nacházet v každém obchodním plánu tradera. Je naprosto nezbytné ji aspoň z minima zahrnout a to i v případě, kdy se považujete za technického obchodníka.

Zveřejnění HDP

Informace o zprávách můžete nalézt například na forexfactory.com. Jak můžete vidět, minulý výsledek byl záporný, konkrétně - 0,3 %.Predikce byla optimistická a předpokládala slabý růst 0,1 procenta. Příjemným zjištěním byla skutečnost, že HDP vzrostlo o 0,3 procenta.

I když se zde bavíme pouze o desetinách, sami můžete vycítit, že rozdíl je poměrně velký. Očekáváte růst o 0,4 procentního bodu a nakonec vzroste o 0,6 procentního bodu.

Jak obchodovat?

V tomto případě není co řešit. Takovýto růst nad očekávání je jednoznačně dobrou zprávou pro GBP a minimálně krátkodobě posílí. Příkaz buy byl tedy na místě. Vždy je důležité porovnávat hodnoty s predikcí. Právě ona ovlivní následující vývoj na trzích. Bez predikce to nelze protože růst na nulu by byl zklamáním a znamenal by další propad, i kdyby celkově HDP posílilo.

Jak obchodovat HDP?

Z výše zmíněného jasně plyne, že HDP obchodovat lze. Ovšem pouze na základě již zmíněné predikce. Indikátor HDP není zrovna tím nejlepším výsledkem ekonomiky. Nechá se velmi snadno uměleovlivnit.

Každý trader by měl být vždy  připraven. Osobně jsem se na silný příkaz k dlouhé pozici – buy těšil, předpokládal jsem ho i z fundamentální atechnické analýzy.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Obchodování podle fundamentu: Libra reagovala na HDP

Obchodování podle fundamentu: Libra reagovala na HDP

O vyhlášení HDP v Británii jsme vás informovali. Výsledek byl natolik šokující, že libru během dvou dnů výrazně posunul. Pro tradery přišel čistý signál. Přímá ukázka, jak obchodovat podle fundamentů.

Britská libra klesla na páru s eurem

Britská libra klesla na páru s eurem

Není dne, kdybychom nebyli svědkem dramatického oslabování. Po komoditách a akciích se přidávají i měny. Fundamentální zprávy dnes skolily libru. Co se stalo a jaký je výhled?


Libra roste, zlato ztrácí: půlměsíční přehled

Libra roste, zlato ztrácí: půlměsíční přehled

Půlka června je za námi a my vám přinášíme rekapitulaci toho nejzajímavějšího, co se stalo a stále ještě na trzích děje. Na jaké měnové páry, komodity nebo akcie si dát pozor, kde vidíme příležitost. Dáme vám pár tipů, o kterých sami uvažujeme. Pojďme se na ně podívat.

Výsledek reálného obchodování za červen 2014

Výsledek reálného obchodování za červen 2014

Zajímá vás, jak probíhal červen 2014 na našem obchodním účtu, kde obchodujeme strategie pouze zde zveřejněné? Podívejte se, jak byste mohli dopadnout i vy, kdybyste obchodovali jednoduché, ale účinné obchodní strategie.