Obchodní příležitost na EUR/USD

11. červenec 2013

Fundamentální zprávy opět zahýbaly trhem a ukázaly svoji sílu. A té je potřeba využít. Pokud se situace uklidní, je zde možnost pokračovat v předešlém trendu s příkazem sell. Ukážeme vám kde.




Obchodní příležitost na EUR/USDObchodní příležitost na EUR/USD

I když fundamentální zprávy mluví jasně a euro posílilo, mohlo by se za určitých předpokladů vrátit zpět a začít oslabovat. Zatím se rýsuje jeden velmi silný obchodní signál a to dokonce na denním grafu. K jeho splnění ovšem zatím chybí mnoho podmínek. Každopádně je dobré o něm vědět.

Klouzavé průměry

Pro indikaci poslouží exponenciální klouzavý průměr 50 low a high. Tuto metodu na jednom live semináři vymyslel Ludvík Turek a funguje velmi dobře. Pro nás je nyní důležité, aby denní svíce nezavřela nad horním (high) klouzavým průměrem. Pokud nad horním klouzavým průměrem uzavře, obchodní signál končí.

My chceme, aby naopak uzavřela pod dolním průměrem. To budeme považovat za vstupní signál do short pozice. Je nutné si počkat, až tam uzavře. Pokud do short pozice vstoupíte, existuje několik scénářů. Začněme u stop lossu. Ten lze nastavit na horní průměr nebo na poslední nejvyšší hodnotu svíčky (stínu), která byla nad průměrem, ale neuzavřela.

eurusda.jpg

Co se týká take profitu. V tomto případě lze zároveň otevřít 2 stejné pozice a jednu uzavřít na 1,6 násobku vzdálenosti stop lossu a vstupu do obchodu. Druhou pozici zavírat buď diskrečně, na dvojnásobku nebo nejhůře na nule = na vstupu.

Případně lze vstoupit jen jedním obchodem a jakmile dosáhnete 1,6 násobek, tak posunout stop loss na tuto úroveň a cílovat na dvojnásobek, případně i více.

Vždy je dobré tvořit takovéto scénáře. EUR/USD může „ulétnout“ na druhou stranu, ale pokud se tak nestane, jste připraveni.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Obchodní příležitost na EUR/USD

Obchodní příležitost na EUR/USD

Fundamentální zprávy opět zahýbaly trhem a ukázaly svoji sílu. A té je potřeba využít. Pokud se situace uklidní, je zde možnost pokračovat v předešlém trendu s příkazem sell. Ukážeme vám kde.

Obchodní příležitost na zlatě: Aktuální očekávání

Obchodní příležitost na zlatě: Aktuální očekávání

Právě nyní se na zlatě vytváří zajímavá formace, která v následujících hodinách může přinést swingový obchod na zlatě. Pokud jste swingový obchodník a tento cenný kov patří do vašeho repertoáru, rozhodně zbystřete.


Obchodní příležitost: Apple vyplňuje gap

Obchodní příležitost: Apple vyplňuje gap

Jak již sami víte, gapy, česky mezery, se vyplňují. Toto pravidlo by měly potvrdit akcie značky Apple. Gap je otevřen od 28. ledna 2013 a dosud nebyl vyplněn. Je zde potenciál k růstu na 545 dolarů za akcii. Současná cena je 519 dolarů za akcii.

Investiční příležitost na GBPJPY: Roční IB

Investiční příležitost na GBPJPY: Roční IB

Právě nyní můžete obchodovat na GBPJPY, případně GBPZAR a NZDCHF na roční initial balance. Velkou příležitost máte právě teď, aspoň tak to prezentuje přední český obchodník Ludvík Turek, který patří nejen mezi českou špičku.